Jak se vám líbí – rozhovor se skupinou Tauna Tangier

Jak se vám líbí – rozhovor se skupinou Tauna Tangier
8. prosince 2022 Alternativní hudba, Folk, Aktuality Autor: Milan Tesař

Brněnský hudební projekt Acoustic Fields, který v našem studiu žijvě vystupoval v roce 2015, se transformoval v kapelu Tauna Tangier, která nyní vydala album Escapes And Shelters. Představíme si je v pořadu Jak se vám líbí 19. prosince 2022.

Tauna Tangier začínala jako akustická verze elektronických Narcotic Fields. Postupem času si našla svébytnou cestu skrz vlastní repertoár a inspiraci různými žánrovými prvky od popu přes grunge po shoegaze, kterými tu a tam zpestří komorní písničkářský základ. Hlavním hlasem a duší nahrávky je Tereza Kopecká, autorem konceptu a většiny písní je Tomáš Bayer. Sestavu dále tvoří bratrské duo – Džestr na baskytaru, a Eulál na kytary a perkuse. Kapela je od roku 2014 koncertně činná, nyní uzavírá svoji existenci vydáním desky Escapes and Shelters.

Název Tauna Tangier je hříčkou se slovy, volně inspirovanou filmy Jima Jarmusche. Pojící téma písní pak dává jméno desce: Útěky a úkryty se v textech objevují ať už jakožto procesy skutečné, metaforické, či vysněné: Můžeme se přesouvat, stěhovat z místa na místo, se vším vzrušením, napětím, nadějí, i pochybnostmi, svůj útěk a úkryt však nacházíme i v sobě samých, ve svých vnitřních světech.

(Z oficiální tiskové zprávy)

Pískomil se vrací!

piskomil_hotovoo_obalCDSkupina Pískomil se vrací! má nové album.

Regiony

Regiony

Rozhovor se skupinou Coffee to Help

coffee-to-help_cukr_obalCDPoslechněte si rozhovor se skupinou Coffee to Help z Rakovníka.

Hudební výlet na Balkán

stankovic-bokan-okarina_obalCDPoslechněte si přehled hudebních novinek ze Srbska, Řecka, Bulharska, Bosny a Chorvatska.

Partneři

Harmonie_logo_velke_web