Album roku 2008: Ebeni, Hm..., nebo Xindl X

Album roku 2008: Ebeni, Hm..., nebo Xindl X

Dne 6. ledna byla uzávěrka soutěže Album roku 2008, ve které několik desítek hudebníků, publicistů i vás čtenářů tohoto webu hlasovalo pro nejlepší hudební alba napříč žánry. Přečtěte si, kdo nasbíral nejvíce bodů.

Xindl X: CD Návod ke čtení manuáluVítěze ankety Album roku 2008 vyhlásíme v pořadu Slyšte, lidé! v sobotu 17. ledna od 19.15 (s reprízou v úterý 20. ledna od 16.55). V pořadu zazní ukázky ze tří nejlépe umístěných alb a devět dalších písní z dalších alb, pro která hlasoval větší počet respondentů.

Zatím bez pořadí uvádíme, že na první trojce se umístili Bratři Ebenové s kolekcí Chlebíčky, skupina Hm… se svým třetím albem Plán na zimu a písničkář Xindl X s CD Návod ke čtení manuálu.

Na dalších místech skončili například Bob Dylan, Robert Křesťan & Druhá tráva, Lenka Dusilová se svým novým projektem Eternal Seekers, skupina Prague Ska Conspiracy, duo Dva nebo Majerovky brzdové tabulky.

V minulých letech v anketě Album roku zvítězili například Jiří Smrž, Traband, Žamboši, Karel Plíhal, Bratři Ebenové, Jiří Pavlica nebo Ty Syčáci. Kompletní přehled vítězů najdete zde.