Yvonne Sanchez na zahradě

16. ledna 2009 Aktuality, World music, Jazz Autor: Milan Tesař

Zpěvačka polsko-kubánského původu Yvonne Sanchez, od roku 1994 usazená v Praze, nazvala své druhé sólové album My Garden, Moje zahrada. V autorských písních ji doprovázejí přední středoevropští jazzoví hudebníci.

Po natočení svého prvního alba Invitation, plného jazzových standardů, se zpěvačka Yvonne Sanchez zhlédla v brazilské hudbě. Měla možnost Brazílii navštívit a pracovat s tamními umělci. „Tato zkušenost mě přesvědčila o tom, že latinskoamerický žánr je pro mne ten pravý,“ říká.

Interpretka, která má polské a kubánské kořeny, žije od roku 1994 v Praze. V roce 1998 získala cenu Vokalistka roku od České jazzové společnosti a byla nominovaná i na výroční cenu české hudební akademie.

Její nové CD My Garden, které obsahuje výhradně autorskou tvorbu, vyšlo u vydavatelství Warner Music a už několik týdnů se úspěšně drží v žebříčku nejprodávanějších desek u nás, což je na jazzový titul možná překvapivé. Hudba, kterou Yvonne Sanchez píše a zpívá, však není nijak náročná. Jazz s příchutí bossanovy je v jejím podání kvalitní a zároveň přístupný širokému publiku.

Podstatná část nového alba vznikala v Polsku a polští hudebníci včetna zpěváka Grzegorze Karnase na něm také účinkují. Z českých a slovenských muzikantů se na CD objevují například Rasťo Uhrík (kontrabas), Roman Vícha (bicí), Ondřej Pivec (klávesy), Stanislav Mácha (klavír) nebo Filip Jelínek (trombón).

NyníPísně
Píseň: Right Down To The Heart Of London (2018); Interpret: McKee Maria; Album: McKee Maria: La Vita Nuova
03:00Z archivu hudebních...
03:45Písničky před svítáním
05:00Písně
05:27Myšlenka na den
05:30Písně
05:45Radio Vatikán

Brazilský hudebník Cláudio Jorge

jorge-claudio_samba-jazzBrazilský hudebík Cládio Jorge spojuje sambu a jazz.

Regiony

Regiony

Rozhovor s duem Ensoi

ensoi_water-ringsPoslechněte si rozhovor s elektropopovým duem Ensoi.

Folkové prázdniny 2022 – o poezii

11kytaraFolkové prázdniny 2022 zahájí peruánská zpěvačka Susana Baca. Tématem festivalu bude poezie.

Hudba národnostních menšin Číny V.

folk_music_china_17Poslechněte si pátou část seriálu o hudbě národnostních menšin Číny.

Partneři

Harmonie_logo_velke_web