Výsledky ankety Album roku 2006

23. ledna 2007 Aktuality Autor: Milan Tesař

Hudební redakce Radia Proglas vyhlásila už poosmé anketu <strong>Album roku</strong>. Svými hlasy do ní přispělo 50 oslovených odborníků a v jejich odpovědích se objevilo celkem 107 různých alb. Vítězem se letos stalo písničkářské duo <strong>Žamboši</strong> ze Vsetína s titulem To se to hraje... Na druhém místě (s poměrně těsným odstupem) skončil <strong>Glen Hansard</strong> z Irska s albem The Swell Season a bronzová je skupina <strong>Jarret</strong> a CD Vztahem zapni! Na dalších místech skončioli například Bob Dylan, finská Värttniä, trio Lenk/Janoušek/Redl, Sestry Steinovy, Mňága a Žďorp a další.

Hudební redakce Proglasu vyhlásila už poosmé anketu Album roku. V posledních letech dochází v médiích k inflaci různých výročních anket, hitparád a žebříčků. Proč k nim tedy přidávat další a proč se jí vůbec zabývat? Anketa pořádaná Proglasem se od ostatních obdobných aktivit liší: 1. výběrem hlasujících; 2. svou univerzálností.

1. Hudební redakce Proglasu cíleně oslovuje publicisty, zástupce vydavatelů a hudebníky a členy kapel (profesionálních i amatérských), se kterými je během roku v kontaktu. 

2. Každý hlasující může dát svůj bod jednomu až pěti hudebním albům, která v uplynulém roce považovat za nejlepší. Roli nehraje žánr ani národnost interpreta. A roli dokonce nehraje ani skutečnost, zda dané album vyšlo v tomto roce. Bereme totiž v potaz, že pro někoho může být "albem roku" (tedy albem, které nejvíc poslouchal a které jej nejvíc oslovilo) nahrávka stará třeba 30 let.

Do ankety Album roku 2006 přispělo svými hlasy 50 oslovených odborníků. V jejich odpovědích se objevilo celkem 107 různých alb.

Vítězem se letos stalo písničkářské duo Žamboši ze Vsetína s titulem To se to hraje... Na druhém místě (s poměrně těsným odstupem) skončil Glen Hansard z Irska s albem The Swell Season a bronzová je skupina Jarret a CD Vztahem zapni!

Kompletní pořadí na prvních 10 místech je následující:

1. Žamboši: To se to hraje... (Indies Scope Records)
2. Glen Hansard: The Swell Season (Indies Happy Trails)
3. Jarret: Vztahem zapni! (Indies Scope Records)
4. Bob Dylan: Modern Times (Sony BMG)
5. Värttinä: Miero (EMI)
6. Vlasta Redl/Slávek Janoušek/Jaroslav Samson Lenk: Barvy domova (Sony BMG)
7. Sestry Steinovy: Jen děcko se bojí (Indies MG)
8. Mňága a Žďorp: Dutý, ale free (EMI)
9. Jan Burian: Dívčí válka (Indies MG)
10. Pavla Milcová: Mentolový král (Lampion Records)

Rozhovor s Mirkem Kemelem

kemel-mirek_rozhvor-MilanTesar_fotoMartinHolikPoslechněte si rozhovor s písničkářem a karikaturistou Mirkem Kemelem o albu Vlčí stopy.

Regiony

Regiony

Hudební výlet do Polska

Zveme vás na hudební výlet do Polska. polski-piach_polnoc_obalCD

30. narozeniny skupiny Cimbal Classic

Cimbal ClassicSkupina Cimbal Classic zve na své výroční koncerty.

Nové album skupiny Adorare

IMG_4930_AdorareSeznamte se s novým albem valašské křesťanské kapely Adorare

Partneři

Harmonie_logo_velke_web