Večírek rozpadlých dvojic v reedici

4. července 2010 Aktuality, Folk Autor: Milan Tesař

V reedici vyšlo legendární dvojalbum Večírek rozpadlých dvojic s koncertním záznamem společného programu Jana Buriana a Jiřího Dědečka, respektive Jana Vodňanského a Petra Skoumala z roku 1989. Nové vydání obsahuje i dosud nezveřejněné nahrávky. * Dvojalbum si představíme v rubrice Třikrát z Proglasu 15. července od 14.30.

Pod názvem Večírek rozpadlých dvojic se skrývá autentický záznam z koncertů, které čtveřice písničkářů pořádala v roce 1989 (ještě před revolucí) v klubu Na Chmelnici v Praze. Dvě původně mnoho let společně působící nonkonformní dvojice Jan Burian a Jiří Dědeček na jedné straně, Jan Vodňanský a Petr Skoumal na straně druhé, se po svých rozpadech vrátila ke kolektivnímu vystupování v atmosféře hroutícího se čtyřicetiletého totalitního systému. Statečně a vizionářsky střídali v tomto komponovaném pořadu recitaci, dialogy a písně, jimiž v průhledných, ironických a skvělých jinotajích sdělovali nahlas to, co všichni věděli, ale báli se říci. Některé z písní z tohoto alba vyšly později nahrány ve studiu či na dalších koncertech. Vzájemná reakce publika a interpretů je však právě na tomto záznamu neopakovatelná a vzrušující. Zakázaná pravda se při těchto vystoupeních veřejně provalila, průzračně ohromila a posílila všeobecnou náladu ve společnosti tehdejšího publika.

Záznam slavných večírků doplňují bonusy z téhož pořadu, které se na původní LP nevešly. Máme tak příležitost vrátit se o 20 let nazpět do předrevolučního kvasu a nechat se překvapovat slovním i pěveckým humorem a dramatickým napětím uměleckých dvojic, které si nadále rozumí přesto, že už běžně spolu nevystupují.

(Zdroj: www.supraphon.cz)

Rozhovor s Mirkem Kemelem

kemel-mirek_rozhvor-MilanTesar_fotoMartinHolikPoslechněte si rozhovor s písničkářem a karikaturistou Mirkem Kemelem o albu Vlčí stopy.

Regiony

Regiony

Hudební výlet do Polska

Zveme vás na hudební výlet do Polska. polski-piach_polnoc_obalCD

30. narozeniny skupiny Cimbal Classic

Cimbal ClassicSkupina Cimbal Classic zve na své výroční koncerty.

Nové album skupiny Adorare

IMG_4930_AdorareSeznamte se s novým albem valašské křesťanské kapely Adorare

Partneři

Harmonie_logo_velke_web