Sušický dětský sbor oslavil padesátku

Sušický dětský sbor oslavil padesátku
14. října 2019 Aktuality Autor: Jitka Skřičková

Ve dnech 11. - 12. října 2019 si připomněl půlstoletí svého trvání ansámbl založený Josefem Baierlem. Oslavy probíhaly jak na koncertních pódiích, tak i v ulicích města. Hudební vystoupení se prolínala se vzpomínkami několika generací členů sboru, jejich rodin, přátel a příznivců.

Jedním z vrcholů byl jistě páteční (11.10.) koncert všech oddělení, tedy Broučků, Sluníček, Včelek a Hlavního sboru spolu s bývalými členy sboru. V sobotu (12.10.) se zpívalo v ulicích města i v kině během vernisáže fotografií a kreseb, večer se pokračovalo společným plesem.

Fotky nasnímaly ruce známých i neznámých mužů a žen, autorem kreseb vážných i karikatur je ovšem sám Josef Baierl. Snímky zachycují počátky sboru v roce 1969 a jeho vývoj od třicetičlenného souboru do současných rozměrů – více než dvousethlavého tělesa. Během výstavy v Galerii Sirkus v prostorách sušického kina hovořila s Josefem Baierlem Jitka Skřičková z českobudějovického studia Proglasu a vy si sestřih rozhovoru můžete poslechnout. Jak hlavní sbormistr vzpomíná na počátky svého působení? 

 

 

Pokud jste prožili se Sušickým dětským sborem několik let svého mládí, připomeňte si je právě prostřednictvím zmíněné dokumentárně laděné výstavy, která potrvá až do neděle 24. listopadu.     

Nové album saxofonisty Františka Kopa

Kop-frantisek_News-of-the-pastSaxofonista František Kop se svým Quartetem vydal nové album.

Regiony

Regiony

Spolupráce bubeníka Arbenze

arbenz_mehari_veras_condensedŠvýcarský bubeník Florian Arbenz chystá řadu nahrávek s různými spoluhráči.

John Hinshelwood zpívá Emily Dickinsonovou

hinshelwood_called-backSkotský písničkář John Hinshelwood natočil album zhudebněných básní Emily Diskinsonové.

Partneři

Harmonie_logo_velke_web