Spirituál kvintet znovu vydal čtyři alba

24. července 2007 Aktuality, Folk Autor: Milan Tesař

Dvě dvojalba s reedicemi svých čtyř starších desek vydal Spirituál kvintet. Jedná se o kolekce Spirituály a balady, Halleu!, 30 let/Za svou pravdou stát a Saužení lásky (+ EP Čtwero pjsnj).

Legenda českého folku, kapela Spirituál kvintet, která předloni oslavila neuvěřitelných 45 let své existence, vydává v těchto dnech hned dvě dvojalba s reedicemi svých starších desek. Jedná se o kolekce Spirituály a balady/Hallelu! a 30 let (Za svou pravdou stát)/Saužení lásky.

Spirituály a balady bylo druhé album Spirituál kvintetu, který kapela natočila v roce 1977, tedy po 17 letech činnosti. Zároveň šlo o první desku, na které se jako členové souboru podíleli bratři Nedvědové. Vedle obsahu původního LP (s písněmi jako Dál, dál tou vodou, Mou dobrou zprávu hlásej, Krutá válka nebo Kocábka) obsahuje reedice navíc tři staré nahrávky z roku 1970 (Černošský ghetto, Virginie, Spinkej).

Album Hallelu! obsahuje 21 anglicky zpívaných spirituálů a příbuzných písní. Vzniklo v roce 1991 a vedle tehdejší sestavy Spirituál kvintetu (ještě s oběma Nedvědy) se na něm podílí (ještě jako host) i Karel Zich.

Album 30 let/Za svou pravdou stát je bilanční kolekce z roku 1990. Obsahuje hity jako Za svou pravdou stát, V dobrým i zlým, Až se k nám právo vrátí nebo Beránek a vlk.

Obrozenecké písně z alba Saužení lásky (1979) byly původně součástí představení Kníže Hanka, které Spirituál kvintet nastudoval pro divadélko Ateliér v režii Vladimíra Merty. Představení bylo po krátké době prohlášeno za protistátní a zakázáno. Jako bonus je k tomuto LP připojena EP deska Čtwero pjsnj z roku 1985.

Rozhovor s Muzikantem Králíčkem

muzikant-kralicek_predseda_obalCDPetr Marek alias Muzikant Králíček vydal po dlouhé době nové album.

Regiony

Regiony

Hudba z ostrovů

mwezi-waq_le-bluesV tomto vydání pořadu Slyšte, lidé! vás zveme na různé ostrovy naší planety.

Ondřej Štveráček s albem Space Project Live

stveracek_space-project-livePoslechněte si rozhovor s jazzovým saxofonistou Ondřejem Šveráčkem o jeho novém albu.

Pískomil se vrací!

piskomil_hotovoo_obalCDSkupina Pískomil se vrací! má nové album.

Partneři

Harmonie_logo_velke_web