Soutěžte opět o vstupenky na Mezinárodní hudební festival Český Krumlov

Také v týdnu od 10. do 16. srpna 2009 nabízí Mezinárodní hudební festival Český Krumlov několik kvalitních koncertů. Na webových stránkách a v živém vysílání Proglasu si můžete zasoutěžit o volné lístky na páteční koncert izraelského virtuóza Shlomo Mintze a houslisty Pavla Šporcla (14. 8.) či na sobotní muzikálové vystoupení Noc na Broadway II. (15. 8.).  Na programu 5. festivalového týdne je ovšem také koncert souboru Musica Florea (13. 8.) a Koncert pro rodiny s dětmi (16. 8.).

Soubor Musica Florea založil roku 1992 violoncellista a dirigent Marek Štryncl s cílem interpretovat barokní hudbu tak, jak byla provozována v době svého vzniku. Hra na originální nástroje podložená studiem dobových pramenů a estetiky se stala nezbytností a současně charakteristickým rysem ansámblu. Repertoár souboru sahá od hudby raného baroka až po romantismus. 

Ve čtvrtek 13. srpna od 19.30 hodin vystoupí Musica Florea v Maškarním sálu českokrumlovského zámku, a to s programem nazvaným Praha 1723 – Jan Dismas Zelenka a jeho současníci.  

 

V pátek 14. srpna od 19.30 hodin se Zámecké jízdárně představí Shlomo Mintz spolu s Pavlem Šporclem za doprovodu Symfonického orchestru Českého rozhlasu. Shlomo Mintz zahájil svou koncertní kariéru ve věku jedenácti let sólovým vystoupením s Izraelským filharmonickým orchestrem. V šestnácti debutoval v Carnegie Hall na koncertu Pittsburgh Symphony Orchestra. V osmnácti letech rozšířil své umělecké aktivity i o dirigování. V rámci koncertních turné často vystupuje současně jako dirigent i houslista. Je ale také výborný violista a v této "trojroli" předvede své umění rovněž krumlovskému publiku. Svoji všestrannost komentuje slovy: „Domnívám se, že hudba je krásná ve všech svých formách, a proto se snažím o tuto mnohost přístupů. Je fascinující, že totéž hudební pojetí mohu prezentovat jako dirigent, houslista i violista.“

Soutěž

Dva lístky na koncert páteční koncert, na jehož programu jsou díla W. A. Mozarta. a L. van Beethovena, získá ten z Vás, který do diskuze pod článkem napíše, jestli má sám (nebo jeho blízcí či děti) zkušenosti s hrou na housle od raného dětství. Pokud jste nikdy "do houslí nechodili", můžete napsat, co si myslíte o rané hudební výchově dětí.

Kdo tedy alespoň v pěti větách vyjádří svůj názor a uvede také své jméno a mailovou adresu, získá slíbené vstupenky.

 

V sobotu 15. srpna od 20 hodin pokračuje přehlídka muzikálovým vystoupením Noc na Broadway II. v prostředí Pivovarské zahrady. Letošní představení navazuje na velmi úspěšné loňské, kdy zazněly kusy světového muzikálového repertoáru v originálním provedení. I letos se můžete zaposlouchat do úryvků z muzikálů My Fair Lady, Les Miserables, Cabaret, Candide, Lion King, Chicago, Mamma Mia!,  Jesus Christ Superstar, Cats, Phantom of the Opera a dalších. Interpretují sólisté z broadwayských divadel Debbie Gravitte (USA), Christiane Noll (USA), Doug LaBrecque (USA) za doprovodu Moravské filharmonie Olomouc pod taktovkou dirigenta Randalla Craiga Fleischera (USA).

Soutěž

Klání o dvě volné vstupenky vyhlásíme v živém vysílání Proglasu ve čtvrtek 13. 8. v době mezi 14. a 14.30 v rámci kulturních pozvánek z jižních Čech.

 

V neděli 16. srpna je od 14 hodin na programu Koncert pro rodiny s dětmi. Vydejte se spolu se svými ratolestmi do Pivovarské zahrady a vyslechněte kromě skladeb klasického repertoáru také filmové melodie a lidové písničky. Vystoupí kanadský mládežnický orchestr Calgary Youth Orchestra a dětský soubor Hájíček z Prahy. Vstup na tento koncert je zdarma!

 

Více na http://www.festivalkrumlov.cz/aktualni-rocnik/program 

NyníKomorní hudba
Skladba: Velká sonáta op. 34 Es-dur pro harfu - Rondo. Allegro moderato; Autor: Dusík Jan Ladislav; Sóla: Boušková Jana - harfa
02:00Kukadlo
02:25Písně
03:00Z archivu hudebních...
04:00Písničky před svítáním
04:45Jitro s dechovkou
05:00Písně

Rozhovor s akordeonistou Jure Torim

Tori-Jure_zoom-rozhovorPoslechněte si rozhovor se slovinským akordeonistou Jure Torim.

Regiony

Regiony

Hudební výlet do Turecka

alkan-duygu_mygardensObjevte s námi krásu a pestrost turecké hudby.

Nové album saxofonisty Františka Kopa

Kop-frantisek_News-of-the-pastSaxofonista František Kop se svým Quartetem vydal nové album.

Spolupráce bubeníka Arbenze

arbenz_mehari_veras_condensedŠvýcarský bubeník Florian Arbenz chystá řadu nahrávek s různými spoluhráči.

Partneři

Harmonie_logo_velke_web