Skupina Zrní vydává dvě nová alba

21. října 2012 Aktuality, Folk, Alternativní hudba Autor: Milan Tesař

V pondělí 22. října vydává kladenská skupina Zrní své třetí album Soundtrack ke konci světa a hned o tři dny později CD s taneční skupinou VerTeDance, hudební složku ze společného představení Kolik váží vaše touha?

Zatímco své nové řadové album Zrní oficiálně představí v Paláci Akropolis v Praze 22. prosince, společné album s VerTeDance bude mít koncertní premiéru už ve čtvrtek 25. října v divadle Ponec v Praze, v závěru představení Kolik váží vaše touha?, které přednedávnem obdrželo ocenění Taneční představení roku. „Spolupráce s holkami pro nás představovala úplně nový rozměr. Dřív jsme ke tvorbě písniček přistupovali tradičněji a až díky nim jsme zjistili, že to dokážeme i jinak, absolutně spontánně,“ říkají členové Zrní, kteří pozitivně hodnotí i nedávnou spolupráci s Markétou Irglovou pro film Poslední z Aporveru.

Album Soundtrack ke konci světa narozdíl od minulé desky Hrdina počítačový hry jde do světa původně nemělo být koncepční, ale koncept si kapelu nakonec našel. „Nemyslíme si, že bude konec světa. Ale téma jsme použili jako prostředek, životní hranu a zlom, který lidé řeší,“ vysvětlují Zrní.

„My Češi si ze sebe častokrát umíme udělat srandu, ale bojíme se opravdově otvírat své emoce,“ říká frontman kapely Honza Unger. „Dneska je v naší společnosti tolik cynismu, že určitá naivita a opakování základní myšlenek je potřebné,“ uzavírá bubeník a akordeonista kapely Ondřej Slavík.

(tisková zpráva)

NyníKoncert vážné a duchovní...
Skladba: Klavírní trio G dur, KV 564 - Andante (tema s variacemi); Autor: Mozart Wolfgang Amadeus; Soubor: Guarneri trio Praha
23:50Duchovní slovo
23:58Půlnoční modlitba
00:00Hymna a chorál Svatý...
00:05Dopoledne s Proglasem
01:00Komorní hudba
02:00Z archivu vzdělávacích...

Rozhovor s akordeonistou Jure Torim

Tori-Jure_zoom-rozhovorPoslechněte si rozhovor se slovinským akordeonistou Jure Torim.

Regiony

Regiony

Hudební výlet do Turecka

alkan-duygu_mygardensObjevte s námi krásu a pestrost turecké hudby.

Nové album saxofonisty Františka Kopa

Kop-frantisek_News-of-the-pastSaxofonista František Kop se svým Quartetem vydal nové album.

Spolupráce bubeníka Arbenze

arbenz_mehari_veras_condensedŠvýcarský bubeník Florian Arbenz chystá řadu nahrávek s různými spoluhráči.

Partneři

Harmonie_logo_velke_web