Skupina Volga v Praze

V rámci koncertní série Respect Plus se 9. listopadu v Praze představí ruská skupina Volga. Její koncert se koná v klubu Jazz Dock.

Skupina Volga existuje přes 10 let a v klubech Německa a Holandska si vybudovala kultovní undergroundový statut. Doprovod si drží elektronicky abstraktní tvář, kombinuje křišťálové plochy i lehce drásavé smyčky a vytváří tak účinný kontrast k ryze etnickému, ale stylově tvárnému zpěvu Anžely Manukian. Zatímco elitní britský DJ Charlie Gillett ji srovnává s Annie Lennox, jiní uvádějí jako paralely jména Lisa Gerrard z Dead Can Dance či Elizabeth Fraser z Cocteau Twins.

Hudební páteří sestavy je Alexej Borisov, který začínal jako kytarista moskevské new-vawe kapely The Center a roku 1985 založil dodnes funkční „techno-industriální“ Nočnoj Prospekt. Seznam jeho dalších mezinárodních aktivit vyplňuje na MySpace více než jednu obrazovku. V Praze vystupoval poprvé v roce 1996 na festivalu Alternativa s multimediálním projektem Nord, v němž měl roli zvukového designéra. Nástrojovou část Volgy dotváří Roman Lebeděv, který hraje na elektroniku a kytaru, a multiinstrumentalista Jurij Balašov. Ten je zároveň originálním výtvarníkem a získal Grammy za obal k posmrtnému albu Franka Zappy Civilization Phaze III.

(podle www.respectmusic.cz)

Rozhovor s akordeonistou Jure Torim

Tori-Jure_zoom-rozhovorPoslechněte si rozhovor se slovinským akordeonistou Jure Torim.

Regiony

Regiony

Hudební výlet do Turecka

alkan-duygu_mygardensObjevte s námi krásu a pestrost turecké hudby.

Nové album saxofonisty Františka Kopa

Kop-frantisek_News-of-the-pastSaxofonista František Kop se svým Quartetem vydal nové album.

Spolupráce bubeníka Arbenze

arbenz_mehari_veras_condensedŠvýcarský bubeník Florian Arbenz chystá řadu nahrávek s různými spoluhráči.

Partneři

Harmonie_logo_velke_web