Sima Martausová a 5 chlapov v kapele

26. února 2015 Aktuality, Folk Autor: Milan Tesař

Slovenská písničkářka Sima Martausová vydala své třetí album s názvem Na pravom poludní. Doprovází ji na něm skupina, kterou nazvala 5 chlapov v kapele.

Písničkářka Sima Martausová debutovala (tehdy ještě pod svým celým jménem Simona) v roce 2012 albem Vyzliecť si človeka. O rok později jí vyšlo velmi úspěšné album Dobrý deň, to som ja, ale po jeho natočení zpěvačka okamžitě začala psát nové písničky. Údajně jich nashromáždila dalších více než čtyřicet a z nich vybírala na své třetí CD Na pravom poludní, které vyšlo v říjnu 2014.

Skupinu 5 chlapov v kapele tvoří osvědčení slovenští muzikanti: Igor „Ajdži” Sabo (bicí), Martin Zajko (kytary, mandolíny, ukulele), Pišta Lengyel (kytara, steel kytara), Martin Gašpar (kontrabas, baskytara) a Martin Wittgruber (klávesy, akordeon). Jako hosté se na albu podíleli trumpetista Juraj Bartoš a violoncellista Roman Harvan. Producentem alba je Jožko Šebo.

Quadro Nuevo s novým albem

quadro-nuevo_insideNěmecká skupina Quadro Nuevo má nové album Inside the Island. 

Regiony

Regiony

Nové album konžského zpěváka Kizaby

kizaba_future-villageKonžský hudebník Kizaba vydal nové album Future Village

Nové album Vincenta Peiraniho

peirani_living-being-ivFrancouzský akordeonista Vincent Peirani vydal album Living Being IV

Darujte Proglas!