Santana natočil legendární kytarové hity

12. září 2010 Aktuality Autor: Milan Tesař

Dne 21. září vyjde nové album kytaristy Carlose Santany. CD Guitar Heaven, na které si jeho protagonista pozval spoustu hostů slavných jmen, najdete úpravy nejslavnějších kytarových hitů z historie rockové hudby.

Guitar Heaven je první studiové album Carlose Santany od vydání trilogie Supernatural (1999), Shaman (2002) a All That I Am (2005). Všechna tato alba produkovali soplečně Carlos Santana a Clive Davis. Spolupráce kytaristy s producentem začala už v roce 1969 vydáním Santanova debutového alba jen pár dnů po jeho historickém vystoupení na festivalu Woodstock.

O tři desetiletí později, v roce 1999, slavil kytarista obrovské úspěchy s deskou Supernatural. Jen ve Spojených Státech album získalo 15násobnou platinovou desku a udrželo se 102 týdnů v hitparádě Billboard, včetně 12 týdnů na první příčce. Z alba vzešly hity Smooth (spoluautorem a interpretem je Rob Thomas z Matchbox Twenty) a Maria Maria (na kterém se podílelo duo Product R&B). Nejvýraznějším úspěchem desky Supernatural bylo rekordních devět cen Grammy včetně ocenění za Album roku, Nejlepší album v kategorii rock, Skladba roku a Nejlepší spolupráce v kategorii pop – to vše za skladbu Smooth.

V roce 2002 vydal Santana desku Shaman, která se opět stala multiplatinovou. Singl The Game of Love s Michelle Branch opět získal ceny Grammy a umístil se v první pětce hitparád. Dalším hitem byla Why Don’t You and I s Chadem Kroegerem z Nickelback, která se dostala do Top 10.

Třetím albem do série bylo All That I Am z roku 2005, na němž byla nejvýraznější skaldbou Just Feel Better, kterou nazpíval Steven Tyler z Aerosmith.

Na novém albu Carlos Santana a Clive Davis využili své encyklopedické znalosti rocku, a podařilo se jim tak vytvořit seznam skvělých kytarových titulů. Poté si pozvali slavné osobnosti, které skladby nazpívaly. Jedná se o různorodé zpěváky od Chrise Cornella (skladba Led Zeppelin Whole Lotta Love), Pata Monahana (Van Halen – Dance the Night Away), Chestera Benningtona a Raye Manzareka (skladba od The Doors Riders on the Storm), přes Roba Thomase (Cream – Sunshine Of Your Love), Scotta Weilanda (The Rolling Stones – Can’t You Hear Me Knockin’), Chrise Daughtryho (Def Leppard – Photograph) a Gavina Rossdalea (T Rex – Bang A Gong) až po rappera Nase (AC/DC – Back In Black), veterána Joe Cockera (skladba Jimiho Hendrixe Little Wing) a další.

Brazilský hudebník Cláudio Jorge

jorge-claudio_samba-jazzBrazilský hudebík Cládio Jorge spojuje sambu a jazz.

Regiony

Regiony

Rozhovor s duem Ensoi

ensoi_water-ringsPoslechněte si rozhovor s elektropopovým duem Ensoi.

Folkové prázdniny 2022 – o poezii

11kytaraFolkové prázdniny 2022 zahájí peruánská zpěvačka Susana Baca. Tématem festivalu bude poezie.

Hudba národnostních menšin Číny V.

folk_music_china_17Poslechněte si pátou část seriálu o hudbě národnostních menšin Číny.

Partneři

Harmonie_logo_velke_web