Proběhlo turné Erika Rothensteina

19. února 2006 Aktuality, Jazz Autor: Milan Tesař

V rámci projektu Jazz do regionů s Českou spořitelnou proběhlo v únoru české a moravské turné skupiny Erik Rothenstein Quintet. Kapelníkem souboru je slovenský barytonsaxofonista Erik Rothenstein. Narodil se v roce 1973, studoval klarinet a pak na konzervatoři v Bratislavě i alt saxofon. Po absolvov...

V rámci projektu Jazz do regionů s Českou spořitelnou proběhlo v únoru české a moravské turné skupiny Erik Rothenstein Quintet. Kapelníkem souboru je slovenský barytonsaxofonista Erik Rothenstein. Narodil se v roce 1973, studoval klarinet a pak na konzervatoři v Bratislavě i alt saxofon. Po absolvování konzervatoře odešel do rakouského Štýrského Hradce na hudební univerzitu na jazzové oddělení, kde začal hrát na barytonsaxofon a flétnu a také komponoval a aranžoval. Během studií se začal věnovat jazzu, kde čerpal hlavně z bebopové tradice a west coastu. Erik Rothenstein se věnuje i etnické hudbě - je zakládajícím členem Pressburger Klezmer bandu a flamencové formace Los Caminos. Kromě jazzu a world music interpretuje i klasickou hudbu. Ve svých kompozicích vychází jak z mainstreamového jazzu, tak ze židovských, slovenských a balkánských lidových písní. Členy kvintetu jsou dále Ondřej Štveráček (tenorsaxofon), Luboš Šrámek (piano), Milan Nikolič (kontrabas) a Andjelko Stupar (bicí).

NyníKomorní hudba
Skladba: Concerto in d - Allegro; Autor: Vivaldi Antonio; Sóla: Kejmar Miroslav - trubka, Pokorná Jiřina - varhany
02:00Klika (Rádio 7)
02:15Písně
03:00Čaj do páté
04:02Písně
05:40Radio Vatikán (české...
05:57Myšlenka na den

Hudební výlet do Itálie

Salinaro_MainHands_obalCDZveme vás na hudební výlet do Itálie.

Regiony

Regiony

Rozhovor se skupinou Bel Air de Forro

bel-air-de-forro_rozhovor2022_fotoMilanTesarPoslechněte si rozhovor s brazilsko-francouzskou skupinou Bel Air de Forro.

Témata Jak se vám líbí

New-Speaters_Hlousek_Svatos_Smid_Studio-Proglas-2022_fotoMilanTesarPodívejte se, co pro vás chystáme v pořadu Jak se vám líbí.

Rozhovor s Mirkem Kemelem

kemel-mirek_rozhvor-MilanTesar_fotoMartinHolikPoslechněte si rozhovor s písničkářem a karikaturistou Mirkem Kemelem o albu Vlčí stopy.

Hudební výlet do Polska

polski-piach_polnoc_obalCDZveme vás na hudební výlet do Polska.

Partneři

Harmonie_logo_velke_web