Pocta českému undergroundu II.
Na úspěšnou akci Pocta českému undergroundu, která proběhla v roce 2011 v Divadle Archa v Praze, naváže 24. listopadu 2012 druhý ročník. Účinkují například Psí vojáci, Plastic People nebo Dáša Vokatá.
Program druhého ročníku festivalu Pocta českému undergroundu, který proběhne 24. listopadu v Divadle Archa, je věnován památce Ivana Martina „Magora" Jirouse, který patřil k zásadním tvářím světového undergroundu a nezávislé kultury. V rámci koncertu vystoupí Josef Klíč, Dáša Vokatá, DG 307, Psí vojáci (v původní sestavě z roku 1979) a The Plastic People Of The Universe.
Akce navazuje na úspěšný loňský festival, který proběhl u příležitosti výročí 10 let vydavatelství Guerilla Records. V rámci dvoudenní Pocty českého undergroundu vystoupili soubory a umělci, kteří jsou s tímto vydavatelstvím dlouhodobě spjati a na domácí scéně figurují jako ikony undergroundu.
Autorské čtení básníka Ivana Martina Jirouse, které bylo součástí loňského ročníku, bylo jeho posledním veřejným vystoupením. K připomínce jeho památky se vydavatelství Guerilla Records rozhodlo uspořádat další večer věnovaný setkání přátel a příznivců tohoto uměleckého, ale zejména životního stylu. Na koncertu nazvaném Pocta českému undergroundu II v komponovaném večeru zahraje několik hudebních skupin, proběhne vernisáž koláží sochaře Libora Krejcara a v předpremiéře bude uveden celovečerní film Rok bez Magora, který natočil režisér Oliver Malina Morgenstern
Plánovaný program festivalu
17.00 vernisáž „Madony“ Libora Krejcara, slovo Eugen Brikcius, hudba Vratislav Brabenec
17.15 Magorova la Paloma (film Abbe Libánského)
17.30 Reqiuem za Magora (premiéra skladby Josefe Klíče)
18.00 Rok bez Magora (předpremiéra filmu Olivera Maliny Morgensterna, věnovaného památce Ivana Martina Jirouse), uvede Dáša Vokatá a další hosté
20.00 DG 307 – Životy? Nebo bludné kruhy? (nový pořad DG 307)
21.00 Psí vojáci
22.00 The Plastic People Of The Universe