Po Mehldauovi přijede do Brna jeho žák Lackner

13. února 2014 Aktuality, Jazz Autor: Milan Tesař

O tom, že významný a vlivný americký pianista Brad Mehldau zahájí festival JazzFestBrno 2014, jsme vás už informovali. V dubnu přijede na české turné Mehldauův žák, americký pianista Benny Lackner. V Brně ve Staré Pekárně vystoupí v duu s německým bubeníkem Rainerem Winchem 23. dubna.

„Jejich zvuk je přímým důsledkem vlivu Keitha Jarretta, Ahmada Jamala, Brada Meldhaua, Billa Evanse, Radiohead, Brahmse a Chopina,“ píše o Benny Lacknerovi a Raineru Winchovi pořadatel koncertního cyklu Jazz Jaro v brněnské Staré Pekárně Jiří Švéda.

Benny Lackner tvrdí o práci svého aktuálního dua tvrdí: „Působíme jako spoluautoři, oba máme stejný vstup z hlediska hudebních nápadů, které pomáhají rozvíjet styl a zvuk dua.“ Kromě vlastních skladeb hrají i coververze písní umělců, jako jsou Björk, Jimi Hendrix nebo Blondie. Důležitý je i vliv jazzových velikánů: Minguse, Monka a Gershwina. Mají za sebou turné po USA, Německu, Francii, Chorvatsku, JAR, Rakousku, Turecku, Španělsku, Portugalsku, Řecku, Sýrii, Libanonu, Rusku, Indii, Indonésii, Thajsku a Kambodži. Publiku se představili v tak vyhlášených jazzových klubech, jako je Blue Note a Joes Pub v New Yorku, Birdland ve Vídni a A-Trane v Berlíně.

(Zdroj: www.starapekarna.cz)

Benny Lackner duo vystoupí mimo jiné: 16. dubna v Pardubicích (Jazztangens), 22. dubna v Kolíně (divadlo), 23. dubna v Brně (Stará Pekárna) a 24. dubna ve Zlíně (Zelenáčova šopa).