Pianista Cyrus Chestnut v Praze

27. března 2015 Aktuality, Jazz Autor: Milan Tesař

Americký jazzový pianista Cyrus Chestnut vystoupí se svým triem v Praze. Koncert, který je součástí série Jazz Meets World, se koná ve středu 15. dubna 2015 v klubu Jazz Time v Krakovské ulici.

Cyrus Chestnut čerpá z klasiky, spirituálů a jazzu a je považován za jednoho z nejrespektovanějších světových pianistů. Jako kapelník a dirigent vystupoval na předních světových pódiích a festivalech.

Po studiích na Peabody a Walden School exceloval Cyrus jako student na Berklee College of Music, kde získal ceny Oscara Petersona, Counta Basieho a Quincyho Jonese za své mimořádné schopnosti a nadšení ve svém oboru. Na Berklee studoval jazzovou kompozici a aranže, a než školu dokončil, zahrál si s řadou legend, jako byli Dizzy Gillespie, Joe Williams nebo Tommy Flanagan. Po ukončení studia na Berklee pokračoval v dalším hudebním vzdělávání a také jako doprovod jazzového zpěváka Jona Hendrickse v letech 1986–88, s trumpetistou Terrencem Blanchardem a saxofonistou Donaldem Harrisonem 1988–90 a s jazzovou legendou Wyntonem Marsalisem 1991.

Repertoár Cyruse Chestnuta coby pianisty a kapelníka je obrovský. Pracoval s umělci různých žánrů, objevil se i ve filmech. V současné době, poté, co byl jmenován do učitelského sboru hudební fakulty prestižní Howard University, přednáší další generaci hudebníků o jazzovém pianu a improvizaci.

V Praze Cyruse Chestnuta doprovodí dánský kontrabasista Mads Vinding a americký bubeník Jonathan Blake.

(Zdroj: www.jmw.cz)

Rozhovor s Muzikantem Králíčkem

muzikant-kralicek_predseda_obalCDPetr Marek alias Muzikant Králíček vydal po dlouhé době nové album.

Regiony

Regiony

Hudba z ostrovů

mwezi-waq_le-bluesV tomto vydání pořadu Slyšte, lidé! vás zveme na různé ostrovy naší planety.

Ondřej Štveráček s albem Space Project Live

stveracek_space-project-livePoslechněte si rozhovor s jazzovým saxofonistou Ondřejem Šveráčkem o jeho novém albu.

Pískomil se vrací!

piskomil_hotovoo_obalCDSkupina Pískomil se vrací! má nové album.

Partneři

Harmonie_logo_velke_web