Ondřej Pivec má druhé CD

6. května 2007 Aktuality, Jazz Autor: Milan Tesař

Držitel ceny Anděl v kategorii Jazz a blues, 23letý varhaník Ondřej Pivec, právě vydává své druhé album. Na Proglasu se mu v brzké době budeme věnovat v jazzových pořadech; připravujeme také rozhovor v Jak se vám líbí.

Své druhé album s názvem Never Enough vydává v květnu držitel Anděla 2006 v kategorii Jazz & b blues Ondřej Pivec a se svým Organic Quartetem. Kapela je součástí mladé, neobvykle kvalitní vlny českého jazzu a její potenciál, hráčské kvality, vyzrálý repertoár a výjimečné umělecké nasazení přesahují české hranice. To potvrzují jak nadšené recenze zahraničních kritiků a cena „Talent roku“ udělená komisí soutěže Philips International Jazz Festivalu 2005, tak i účast na zahraničních festivalech.

Album vychází na nezávislém labelu Animal Music, jehož majitelem je Petr Ostrouchov, bývalý člen skupiny Sto zvířat, autor filmové hudby (Želary), advokát a v neposlední řadě jazzový fanoušek. „Dlouhodobě mě mrzí, že kvalitní hudba u nás zůstává leckdy stranou pozornosti, tak jsem se rozhodl se tomu trochu věnovat. Z desky Never Enough mám velkou radost. Organic Quartet si zaslouží hrát na světových pódiích a vydávat u renomovaných světových vydavatelů. Snad se jim to jednou povede,“ říká Ostrouchov.

Ondřej Pivec Organic Quartet hraje převážně vlastní repertoár, inspirovaný nejen soudobými jazzovými umělci, ale i významnými veličinami jiných hudebních žánrů (funk, blues, rock). Hudba respektuje tradiční kořeny, je však plná moderních prvků. Kapela má poměrně netradiční složení: V čele stojí teprve 23letý jazzový varhaník, skladatel, aranžér a na novém albu i zpěvák Ondřej Pivec. Jeho „kvartet“ tvoří kytarista Libor Šmoldas, saxofonista Jakub Doležal a bubeník Tomáš Hobzek. Jak je patrné, kapele chybí basa – tu však supluje svou hbitou levačkou na hammondových varhanách sám Pivec. Za zhruba rok a půl existence absolvovala skupina přes 140 vystoupení v Česku i v zahraničí v klubech i na festivalech a vyzrála v jednu z nejlepších a nejosobitějších českých jazzových formací.

Nové album Never Enough pokračuje v nastoupené cestě moderního fusion jazzu s výraznou rolí kapelníkových Hammondových varhan a vedle ohromující energie a hráčské profesionality nabízí i věrný plastický zvuk – kapela spolupracovala se zvukovým mistrem a hudebníkem Lukášem Martinkem. Album vychází 7. května v exkluzivní distribuci Sony BMG a současně s vydáním v České republice bude vydáno také v USA na prestižním labelu HammondBeat pro celosvětovou digitální distribuci. CD obsahuje sedm skladeb z pera členů kapely (Pivec, Šmoldas, Doležal) a standard L’il Darlin od Neala Heftiho. Kapelu ve dvou skladbách posiluje hostující dechová sekce (Miroslav Hloucal na trubku a Luboš Soukup na saxofon). Skladby L’il Darlin a Don’t Get Any Ideas přesahují dosud výlučně instrumentální zvuk kapely, neboť kapelník Ondřej Pivec se v nich osmělil ke zpěvu a nutno říci, že s nebývalou jistotou, perfektní intonací a svěžím výrazem.

Přehled vystoupení najdete na oficiálních stránkách kapely.

(Podle oficiální tiskové zprávy)

John Hinshelwood zpívá Emily Dickinsonovou

hinshelwood_called-backSkotský písničkář John Hinshelwood natočil album zhudebněných básní Emily Diskinsonové.

Regiony

Regiony

Tinitus skupiny Původní Bureš

13-PuvodniBuresChystáme rozhovor se skupinou Původní Bureš o novém albu Tinitus.

Krabice plná Folk Teamu

folk_teamVychází box se sedmi CD brněnské skupiny Folk Team.

Hudební výlet do Belgie

azmari_samaiPoslechněte si s námi přehled aktuální hudby z Belgie.

Trio komorního jazzu

trio_komorniho_jazzuO brněnském Triu komorního jazzu bude v pořadu Jak se vám líbí hovořit Roman Pokorný

Partneři

Harmonie_logo_velke_web