Nevermore&Kosmonaut před pauzou

Nevermore&Kosmonaut před pauzou
24. listopadu 2010 Aktuality, Folk Autor: Milan Tesař

Kapela Nevermore&Kosmonaut se chystá na několik posledních vystoupení – posledních nejen v tomto roce, ale i před jejich půlroční koncertní pauzou. Půjde o sérii tří koncertů, které NM&K odehrají společně s písničkářským duem Šimíčková-Cicvárek a s hosty. Nejbližší z těchto koncertů se uskuteční 25. listopadu od 19 hodin v Brně v kavárně Café Práh ve Vaňkovce. A skupina Nevermore&Kosmonaut zde nevystoupí sama.

Nevermore&Kosmonaut je formace kolem písničkáře Michala Šimíčka, který vystupuje pod svým internetovým nickem Kosmonaut. Hrají energií nabitý „folk and roll“ a v současné době dávají na internetu volně k poslechu a ke stažení svou debutovou nahrávku V kruzích (2009). Společně s podrobnými informacemi o koncertě si vše můžete vyhledat na oficiálním webu kapely.

Lada Šimíčková a Ivo Cicvárek hrají písničkářský šanson. Základem jejich tvorby jsou Ladiny niterné a poetické texty – není náhodou, že jejich spolupráce vznikla před několika lety díky seznámení na Textové dílně. Slova dokonale doplňuje Ivošova muzika a hráčské umění. Těšit se tedy můžete na něžný hlas a bravurní klavír, ale i na nové písně a malé experimenty s elektronickým zvukem a možná i na nějakou fúzi s muzikanty ze skupiny Nevermore.

Jako host vystoupí brněnská kapela Nebeztebe, která svůj hudební styl – etnobeat – umisťuje na akustické pomezí etna, funku a energické identity. Jejich repertoár stojí na autorských nápadech Štěpána Hulce, který české texty rád prokládá angličtinou. Kapela Nebeztebe připodobňuje vlastní tvorbu k „poezii s tepem“ či k toku řeky, což dobře odráží život, chuť a energii, s jakou jsou písně interpretovány.

A jaký bude program celého malého turné Nevermore&Kosmonaut? Série tří koncertů začne v  domovském Brně 25. listopadu v Café Práh, pokračovat bude 26. listopadu v Plzni v příjemném prostředí nedávno otevřeného Klubu rádio kafé a zakončena bude 27. prosince koncertem v sále Music Hall v Praze. Na plzeňském pódiu s nimi vystoupí písničkář Arnošt Frauenberg. Na pražském koncertě uslyšíte v samostatném recitálu jako hosta Lucii Redlovou.

(tisková zpráva)