Montage: Klára Vytisková zpívá jungle

26. ledna 2010 Aktuality, Alternativní hudba Autor: Milan Tesař

Zpěvačku Kláru Vytiskovou můžete znát z popové skupiny Toxique nebo z projektu Pocta Zuzaně Navarové, ve kterém zpívala písně skupiny Nerez společně se Zdeňkem Vřešťálem a Vítem Sázavským. Její další kapela Montage hraje moderní taneční hudbu.

Spolu s kapelou Toxique se Klára Vytisková stala objevem roku 2008. Vedle toho však už tři roky zpívá v projektu Montage, v duu, který kromě ní tvoří ještě bubeník a producent Thom Herian.

V projektu Montage Thom i Klára nejprve po dobu dvou let vytvářeli skladby, které v sobě mísily chytlavý elektronický pop s junglovými strukturami, a vyvíjeli svou hudbu na originální avantgardnosti, provokativní ležérnosti a podmanivosti vokálu Kláry Vytiskové. Své premiérové živé vystoupení předvedli v červnu roku 2009 v Paláci Akropolis a v současnosti mají svůj první videoklip k písni King Or Queen.

Oba talentovaní hudebníci vnesli do projektu Montage jedinečné prvky, a dali tak vzniknout originálním rytmům se základem v d’n’b a junglu, obohaceným popovou melodičností a ženským vokálem. V tomto duchu se nese i jejich nové album King Or Queen, které vyjde 22. února u vydavatelství Indies MG.

(Oficiální tisková zpráva)

NyníTřikrát z Proglasu
Píseň: Ej zalužicki poľo (2021); Interpret: Gašpar Ľubomír - cimbál, Fehér Sisa - zpěv; Album: Gašpar Ľ., Fehér S., Cimbal Project: Ľubozvuk
14:30Písničky pro hezké...
15:00Zprávy Proglasu, počasí
15:05Písničky pro hezké...
16:00Kukadlo
16:25Písně
16:55Kolem se toč

Nové album skupiny Adorare

IMG_4930_AdorareSeznamte se s novým albem valašské křesťanské kapely Adorare

Regiony

Regiony

Brazilský hudebník Cláudio Jorge

jorge-claudio_samba-jazzBrazilský hudebík Cládio Jorge spojuje sambu a jazz.

Rozhovor s duem Ensoi

ensoi_water-ringsPoslechněte si rozhovor s elektropopovým duem Ensoi.

Partneři

Harmonie_logo_velke_web