Majerovky brzdové tabulky živě

5. června 2008 Aktuality, Folk, Alternativní hudba Autor: Milan Tesař

Pod mírně upraveným názvem vydala skupiny Majerovky brzdové tabulky své nové koncertní album Noc ozvěn. Jedná se o záznam z brněnské Staré Pekárny a jako host zde v sedmi písních vystupuje Alice Holubová (Hradišťan)!

Po odchodu své dlouholeté – a zdánlivě nenahraditelné – členky Andrey Landovské zkoušely Majerovky brzdové tabulky štěstí s jinými zpěvačkami a fungovaly také v čistě mužské sestavě. Bohužel však kapelník Petr Linhart ani saxofonista Vít Kahle nejsou žádní dobří zpěváci a bez ženského elementu si hity jako Gabréta nebo Paní z vln dokážeme představit jen stěží. Ztrátu však kapela více než nahradila angažováním Alice Holubové (Hradišťan) do role svého stálého hosta. V premiéře se Holubová s Majerovkami představila letos v březnu ve Staré Pekárně v Brně. Záznam z tohoto koncertu nyní vychází na albu Noc ozvěn.

Holubová zpívá na albu sedm skladeb, o zbylých devět se podělili Linhart a Kahle. Hudba Majerovek už dávno není čistě akustická jako například na studiovém albu Gabréta. Linhart střídá mandocello s elektrickou kytarou, dříve violoncellista Tonda Bernard téměř neodloží elektrickou baskytaru a plnohodnotným členem skupiny je také bubeník Tomáš Makovský.

K nejsilnějším momentům nahrávky patří právě skladby s účastí Holubové: hity Gabréta, Paní z vln, Fabián a Rybou ryb, svižnější miniatura Červená tma a především Kotys, píseň, která zde vyznívá mnohem lépe než na studiovém CD Rybou ryb.

Více informací o albu najdete zde.

Za hudbou Kurdů

PolatMeral_Respect-festival-Praha2023_fotoMilanTesarPoslechněte si pořad o současné hudbě Kurdů. 

Regiony

Regiony

Radical Polish Ansambel

radical-polish-ansambel_Filipczuk-maciej_fotoMilanTesarPoslechněte si rozhovor s polskou skupinou Radical Polish Ansambel. 

Rozhovor v časopisu KAM v Brně

Tesar-Milan_studioRaPg2025_fotoViolaHertelovaPřečtěte si rozhovor s programovým ředitelem Proglasu Milanem Tesařem v časopisu Kam v Brně

Darujte Proglas!