Listí Dáši Voňkové

Listí Dáši Voňkové

Jako další titul v ediční řadě Olivovníky vydalo nakladatelství Galén knihu písňových textů a básní Dagmar Voňkové, jedné z nejvýznamnějších osobností české hudební scény druhé poloviny 20. století. Svůj první singl vydala v roce 1976, zatím poslední album Slunci ležím v rukou natočila v roce 2008.

Dagmar Voňková: kniha ListíDagmar Voňková, zpěvačka, kytaristka a skladatelka vystupuje od roku 1971, do povědomí posluchačů se zapsala jako členka volného sdružení písničkářů Šafrán. Po likvidaci Šafránu v letech 1977–1978 se stáhla do ústraní. Její návrat na scénu v polovině 80. let byl pak triumfální, uhranula posluchače mimořádnou technikou hry na kytaru plné experimentů, a díky velkému úsilí jejího manžela Miroslava Andrta začala i znovu nahrávat. V té době Dagmar Voňková měla na svém kontě jen jeden kultovní a nesehnatelný singl Chlapci na tom horním konci (1976). Její podíl na legendárním profilovém albu Šafrán, skartovaném na příkaz Státní bezpečnosti, slyšeli posluchači až po listopadu 1989.

Po revoluci vydala Dagmar Voňková další alba a vystupovala po téměř celém světě. V současnosti koncertuje především v rámci neformálního sdružení Osamělých písničkářů.

Autorský soubor jejích písňových textů v nakladatelství Galén je doprovázen básněmi a kresbami, které vycházejí vůbec poprvé, a představují tedy i jiné umělecké aktivity této autorky. Závěr knihy patří obsáhlé životopisné koláži od Jaroslava Riedela, mapující život a dílo Dagmar Voňkové, včetně podrobné podrobná diskografie. Kniha Listí je určena všem zájemcům o tuto významnou osobnost naší hudební scény a doplňuje mozaiku informací o autorce, kterou zatím veřejnost zná jen z jejích nemnoha hudebních nahrávek.

Hudební výlet do Itálie

Salinaro_MainHands_obalCDZveme vás na hudební výlet do Itálie.

Regiony

Regiony

Rozhovor se skupinou Bel Air de Forro

bel-air-de-forro_rozhovor2022_fotoMilanTesarPoslechněte si rozhovor s brazilsko-francouzskou skupinou Bel Air de Forro.

Témata Jak se vám líbí

New-Speaters_Hlousek_Svatos_Smid_Studio-Proglas-2022_fotoMilanTesarPodívejte se, co pro vás chystáme v pořadu Jak se vám líbí.

Rozhovor s Mirkem Kemelem

kemel-mirek_rozhvor-MilanTesar_fotoMartinHolikPoslechněte si rozhovor s písničkářem a karikaturistou Mirkem Kemelem o albu Vlčí stopy.

Hudební výlet do Polska

polski-piach_polnoc_obalCDZveme vás na hudební výlet do Polska.

Partneři

Harmonie_logo_velke_web