Katalánská fúze v Praze

15. května 2008 Aktuality, World music Autor: Milan Tesař

V rámci koncertního cyklu Jazz Meets World vystoupí v pondělí 19. května 2008 v Praze katalánská skupina La Troba Kung-Fú.

V Lucerna Music Baru v Praze vystoupí v pondělí 19. května španělská skupina La Troba Kung-fu. Pochází z Barcelony a hraje směs latinskoamerických rytmů (cumbia, salsa apod.), katalánské rumby, flamenca, reggae a dalších stylů.

Na stránkách pořádající agentury P&J Music se píše: „Ve španělské Barceloně už několik let vře hispánský kotel se stylově bezbřehou hudbou, pod níž hoří anarchie. Pro tuto hudební scénu se vžil název mestizo (míšenec) a symbolizuje především nebývale odvážné, svobodomyslné fúze skupin Ojos de Brujo, Amparanoia, El Payo Malo, Macao nebo Dusminguet. Hodně populární a vlivné Dusminquet zpěvák a akordeonista Joan Garriga rozpustil v roce 2004. Následně střídal hraní s kdekým a nenápadně po Barceloně sháněl muzikanty do své nové kapely La Troba Kung-fú, výtečné esenci jedinečné různorodosti barcelonských mestizos. (…) La Troba Kung-Fú s velkým úspěchem v březnu vystoupili na evropskými promotéry vyhledávaném festivalu Babel Med Music v Marseille, kde představili výtečné debutové album Clavell Morenet.

V Praze se La Troba Kung-Fú představí v této sestavě:
JOAN GARRIGA – akordeon, zpěv, kapelník
MIGUEL „MUCHACHO“ SERVIOLE – španělská kytara
MARIA ROCH – basová kytara
JOSEP „PEP TERRY“ TERRICABRES – bicí
FLORENCIA INZA – perkuse
JORDI ARIMANY – elektronika