Jména prvních finalistů Zahrady písničkářů

2. března 2005 Aktuality, Folk Autor: Milan Tesař

Už známe první jména finalistů Zahrady písničkářů, která se uskuteční 21. května v Kuřimi. Na základě zaslaných demonahrávek vybral Jiří moravský Brabec k přímému postupu do finále tyto písničkáře a dua: Petra Hesová z Prahy (nováček v soutěži), Tereza Terčo...

Už známe první jména finalistů Zahrady písničkářů, která se uskuteční 21. května v Kuřimi. Na základě zaslaných demonahrávek vybral Jiří moravský Brabec k přímému postupu do finále tyto písničkáře a dua:

Petra Hesová z Prahy (nováček v soutěži), Tereza Terčová z Tachova (znáte ji i z naší hitparády, kde bodovala s písněmi Pouštní chrám a V peřinách; nedávno se Tereza zúčastnila soutěže Česko hledá SuperStar, kde postoupila mezi 50 semifinalistů), Jaroslav Urbánek ze severočeského Duchcova (tradiční účastník Zahrady písničkářů), duo Petr Hudec a Karel Kloupar z Velehradu (z našeho vysílání znáte jejich album Puzzle; pánové se do finále probojovali poprvé), duo Barbora Baronová a Beata Bocek z České Těšína (Beata jako sólista postoupila do semifinále už předloni; tehdy hrála také živě v našem studiu), duo Nestíháme z Prahy (i oni nedávno vystoupili živě v našem studiu; ve finále nebudou poprvé).

Další finalisté se rekrutují z moravského a českého semifinále, která proběhnou v Orlové (5. března), respektive v Turnově (9. dubna).