Gipsy.cz nejprve ke stažení, potom na CD

26. října 2006 Aktuality, World music Autor: Milan Tesař

<strong>Zajímavé spojení hiphopu a tradiční romské hudby </strong>nabízí CD <strong><em>Romano Hip Hop </em></strong>skupiny Gipsy.cz. Představíme si je v pátek 14. prosince od 7.45 v rubrice Třikrát z Proglasu.

Zajímavé spojení hiphopu a tradiční romské hudby nabízí CD Romano Hip Hop, které vychází v polovině listopadu na značce Indies Scope Records. Nahrála je skupina Gipsy.cz, za kterou se skrývá zpěvák/rapper Radoslav "Gipsy" Banga a romští muzikanti Vojta Lavička (housle), Petr Surmaj (kytara, akordeon, bicí) a Jan Surmaj (kontrabas). Zástupci Indies Records byli koncem října na mezinárodním hudebním veletrhu WOMEX v Seville a právě Gipsy.cz patřil k titulům, které tam nejvíc propagovali. U nás bylo album k dispozici nejprve k placenému stažení na internetu (na novém serveru www.i-legalne.cz) a až o týden později vyšlo oficiálně i na CD.

NyníKoncert komorní hudby
Skladba: Španělské tance pro housle a klavír - Romanza Andaluza; Autor: Sarasate Pablo de; Sóla: Fedorová Lada - housle, Koucká Lucie - klavír
22:30Tip týdne
23:21Písně
23:50Duchovní slovo
23:58Simeonovo kantikum
00:00Hymna a chorál
00:05Hitparáda

Rozhovor v časopisu KAM v Brně

Tesar-Milan_studioRaPg2025_fotoViolaHertelovaPřečtěte si rozhovor s programovým ředitelem Proglasu Milanem Tesařem v časopisu Kam v Brně

Regiony

Regiony

Folk na Slovensku v roce 2024

janku_gratia-plenaPoslechněte si přehled slovenského folku v roce 2024.

Profil Jiřího Smrže

960px-Brno-Leitnerka-uvedení-alba-Kořeny-Jiřího-Smrže2013Jiří-Smrž2_wikipediePoslechněte si pořad o písničkáři Jiřím Smržovi.

Darujte Proglas!