Fojta – Míšek: Všechno má svůj čas

Fojta – Míšek: Všechno má svůj čas
2. prosince 2011 Aktuality, Folk Autor: Radka Rozkovcová

1. prosince 2011 bylo oficiálně uvedeno společné CD skladatele Josefa Fojty a textaře Emanuela Míška. Jeho název je příznačný, fanoušci této autorské dvojice čekali na album třináct let, konkrétní realizace trvala tři roky. CD Všechno má svůj čas představíme na Proglasu v pořadu Jak se vám líbí v pondělí 5. prosince 2011 v 19.15

Oba autoři mají vazbu na Radio Proglas, Emanuel Míšek zde působil jako moderátor, Josef Fojta je autorem některých znělek. Když vznikne pevné přátelství, člověk si často pamatuje, kde se se svým protějškem setkal poprvé. Jak to bylo v případě autorské dvojice Fojta – Míšek?

Míšek: "Vím, že to bylo v druhé polovině devadesátých let..."
Fojta: "... bylo to v Radiu Proglas..."
Míšek: "... my jsme se tam tak potkávali. Nedokázal bych říct moment, kde jsme si 'padli do oka'... Já jsem ti pravděpodobně strčil nějaký svůj text anebo ty jsi slyšel nějakou písničku, která se v Proglasu natočila, když jsem ještě hrál se starou kapelou."

Kdyby měli k cédéčku napsat slovníkové heslo, shodují se autoři s humorem na sloganu "Celý život v sedmnácti písních za dobrou cenu". :-)

"Já si myslím, že podstatu alba vystihuje jeho název Všechno má svůj čas. Až teď v mém životě přišla doba – a nemám z toho moc radost – kdy se čas začíná měnit v peníze, dosud to bylo jenom rčení. Toto je velmi klidné cédéčko, o věcech, které jsou pro mě a pro Jožku důležité. A dopřáváme si ten luxus a dopřejeme ho i posluchačům, že to bude cédéčko volné, klidné, pokojné, bude to doufám i čas pro přemýšlení – tak to vnímám já," dodává Míšek.

Další informace o CD Všechno má svůj čas, na kterém se podílelo přes padesát interpretů, včetně možnosti si jej objednat naleznete na webu www.fojtamisek.cz.

Po odvysílání rozhovoru jej naleznete v audioarchivu.

Brazilský hudebník Cláudio Jorge

jorge-claudio_samba-jazzBrazilský hudebík Cládio Jorge spojuje sambu a jazz.

Regiony

Regiony

Rozhovor s duem Ensoi

ensoi_water-ringsPoslechněte si rozhovor s elektropopovým duem Ensoi.

Folkové prázdniny 2022 – o poezii

11kytaraFolkové prázdniny 2022 zahájí peruánská zpěvačka Susana Baca. Tématem festivalu bude poezie.

Hudba národnostních menšin Číny V.

folk_music_china_17Poslechněte si pátou část seriálu o hudbě národnostních menšin Číny.

Partneři

Harmonie_logo_velke_web