Flamencový kytarista Carmona zahraje v Praze

13. března 2014 Aktuality, World music, Jazz Autor: Milan Tesař

Ve středu 26. března se bude v Praze v Divadle u hasičů konat setkání dvou zajímavých kytaristů. Zatímco Američan Larry Coryell patřil na přelomu 60. a 70. let k průkopníkům jazzrocku, francouzský rodák Juan Carmona je mistrem flamenca.

Kytarista Juan Carmona má sice španělské kořeny, ale narodil se v roce 1963 ve francouzském Lyonu, kde žili jeho rodiče. Jako desetiletý dostal od otce svou první kytaru a ještě jako dítě dosáhl ve hře špičkové úrovně. Začal se věnovat flamencu, a to přímo v kolébce tohoto žánru a současně ve vlasti svých předků – ve španělské Andalusii. Více než osm let tam strávil po boku nejlepších hráčů flamenca. V roce 1988 obdržel první cenu v mezinárodní soutěži v Jerez de la Frontera a dostal se do finále další kytarové soutěže. Následovalo několik dalších trofejí včetně prestižní první ceny v madridské soutěži Paca de Lucii v roce 1992.

Po polovině 90. let se Carmona vrátil do rodné Francie, kde působil po boku jazzových hudebníků, ale spolupracoval také s interprety z Indie nebo Uzbekistánu. Se svou vlastní kapelou začal koncertovat po celé Evropě i na jazzových festivalech za oceánem a natočil také album, na kterém propojuje flamenco se symfonickými orchestry.

Více informací: http://www.jmw.cz/eshop.php?akce=kondetail&id=480

Nové album skupiny Adorare

IMG_4930_AdorareSeznamte se s novým albem valašské křesťanské kapely Adorare

Regiony

Regiony

Brazilský hudebník Cláudio Jorge

jorge-claudio_samba-jazzBrazilský hudebík Cládio Jorge spojuje sambu a jazz.

Rozhovor s duem Ensoi

ensoi_water-ringsPoslechněte si rozhovor s elektropopovým duem Ensoi.

Partneři

Harmonie_logo_velke_web