Flamencový kytarista Carmona zahraje v Praze

13. března 2014 Aktuality, World music, Jazz Autor: Milan Tesař

Ve středu 26. března se bude v Praze v Divadle u hasičů konat setkání dvou zajímavých kytaristů. Zatímco Američan Larry Coryell patřil na přelomu 60. a 70. let k průkopníkům jazzrocku, francouzský rodák Juan Carmona je mistrem flamenca.

Kytarista Juan Carmona má sice španělské kořeny, ale narodil se v roce 1963 ve francouzském Lyonu, kde žili jeho rodiče. Jako desetiletý dostal od otce svou první kytaru a ještě jako dítě dosáhl ve hře špičkové úrovně. Začal se věnovat flamencu, a to přímo v kolébce tohoto žánru a současně ve vlasti svých předků – ve španělské Andalusii. Více než osm let tam strávil po boku nejlepších hráčů flamenca. V roce 1988 obdržel první cenu v mezinárodní soutěži v Jerez de la Frontera a dostal se do finále další kytarové soutěže. Následovalo několik dalších trofejí včetně prestižní první ceny v madridské soutěži Paca de Lucii v roce 1992.

Po polovině 90. let se Carmona vrátil do rodné Francie, kde působil po boku jazzových hudebníků, ale spolupracoval také s interprety z Indie nebo Uzbekistánu. Se svou vlastní kapelou začal koncertovat po celé Evropě i na jazzových festivalech za oceánem a natočil také album, na kterém propojuje flamenco se symfonickými orchestry.

Více informací: http://www.jmw.cz/eshop.php?akce=kondetail&id=480

NyníKoncert vážné a duchovní...
Skladba: Sonáta pro klavír s doprovodem houslí a violoncella, op. 2, c. 3 e moll - Poco presto; Autor: Dusík Jan Ladislav; Sóla: Sekera Miroslav - klavír, Vodička Jiří - housle, Nouzovský Petr - violoncello
23:50Duchovní slovo
23:58Simeonovo kantikum
00:00Hymna a chorál
00:05Na stole je téma
01:00Komorní hudba
02:00Studna slova (Rádio 7)

Hudební výlet na Balkán

stankovic-bokan-okarina_obalCDPoslechněte si přehled hudebních novinek ze Srbska, Řecka, Bulharska, Bosny a Chorvatska.

Regiony

Regiony

Hudební výlet do Itálie

Salinaro_MainHands_obalCDZveme vás na hudební výlet do Itálie.

Rozhovor se skupinou Bel Air de Forro

bel-air-de-forro_rozhovor2022_fotoMilanTesarPoslechněte si rozhovor s brazilsko-francouzskou skupinou Bel Air de Forro.

Partneři

Harmonie_logo_velke_web