Dubioza Kolektiv přiváží Apsurdistan

23. dubna 2013 Aktuality, World music Autor: Milan Tesař

Otřesná zkušenost balkánského konfliktu v 90. letech minulého století poznamenala navždy životy muzikantů i jejich blízkých. Bosenská skupina Dubioza Kolektiv je nyní na krátkém turné v Česku, na kterém představuje své nové album Apsurdistan.

Nepřízeň osudu dokázali členové Dubiozy přetavit v energické poselství o nutnosti porozumění a tolerance, které se zároveň nebojí ani teď poukázat bez okolků na současné neřesti světa nejen na Balkáně. To vše je zarámováno jedním z nejenergičtějších pódiových vystoupení, jaké lze v Evropě v současné době vidět a slyšet. Nářez kytarových riffů, dubu, reggae a rapu i rockové přímočarosti s názvuky balkánského folklóru – to vše je Dubioza Kolektiv.

Aktuální turné je zároveň pozvánkou na letní festival Rock for People, na kterém tato bosenská kapela rovněž vystoupí. Po úvodním koncertě v pražském Paláci Akropolis (23. dubna) proběhnou vystoupení 24. dubna v Divadle Pod lampou v Plzni, 25. dubna na Flédě v Brně a 26. dubna v ostravské Rock And Roll Garage. Těšit se můžete nejen na prověřený repertoár z minula, ale také na materiál z nového alba Apsurdistan, které kapela vydala 15. dubna.

www.dubioza.org