Disneyband živě v pořadu Jak se vám líbí
Po sedmi letech vystoupí živě v našem studiu liberecká skupina Disneyband. V novém složení a s novými písněmi se představí v pořadu Jak se vám líbí ve čtvrtek 15. května 2014 od 19.15.
Repertoár kapely tvoří až na výjimky písně Martina Kadlece. Jeho originální poetika se pojí s neotřelými, místy syrovými aranžemi a na dynamické interpretaci. Žánrový rozptyl kapely sahá od intimních, čistě folkových poloh až po výraznější písní na pomezí rocku a šansonu, případně popu, ska nebo samby.
Disneyband začínal jako duo, ale na podiích se už objevil i jako šestičlenná kapela. Od roku 2012 hraje současná tříčlenná skupina, kterou vedle zakladatele projektu Martina Kadlece tvoří zpěvačka a flétnistka Anička Drábková (Berušky) a baskytarista Marek Štulír (Jarret, Nohaband). Vedle Kadlecových autorských písní hraje současný Disneyband i převzaté skladby (Noir Desir, Jason Mraz) s Martinovými českými texty.
Oba zpěváci Disneybandu mají také divadelní zkušenosti: Martin Kadlec už 20 let působí v libereckém Krátkém a úderném divadle, Anička Drábková je posluchačkou pražské DAMU v oboru autorské tvorby. Anička je mimochodem už čtvrtou zpěvačkou, která se v projektu Disneyband objevuje po Martinově boku: V původním duu zpívala Věrka Soukupová, kterou po jejím odchodu z kapely v roce 2007 nakrátko vystřídala Kateřina Petráňová. V roce 2009 se třetí zpěvačkou Disneybandu stala Tereza Kárníková a od roku 2012 je členkou skupiny Anička Drábková.
Disneyband má na svém kontě dvě studiová alba, obě natočená v původní sestavě s Věrkou Soukupovou: Opilí potměchutí (2003) a Touha City (2006). V roce 2007 duo (Martin Kadlec a Kateřina Petráňová) vystoupilo živě v našem pořadu Jak se vám líbí. Nyní se poprvé na našich vlnách představí v současné sestavě.