Discípulos de Otilia - ska z Barcelony
Představujeme vám další skupinu, která není v českých zemí zatím známá, avšak jejíž písně můžete na vlnách Proglasu čas od času slýchat. Discípulos de Otilia jsou z Katalánska a hrají ska.
Pod názvem Discípulos de Otilia se skrývá skupina muzikantů, která vznikla v Barceloně v „olympijském“ roce 1992. Za 15 let své existence kapela vydala pět alb: Otílicos perdidos (1997), Otiliamina pura (1999), Ska Zone (2002), Wateke (2004) a nejnovější En blanco & negro (2007). Odehrála na tisíc koncertů včetně obří charitativní promírové akce No a la Guerra nebo vystoupení v MTV.
Nejnovější album En blanco & negro skupina nahrála ve vlastním studiu pod producentským dohledem jednoho z kytaristů Marca Bahamondeho a vydala je na vlastní značce Soul Panda Records. Mastering měl na starosti Nathan James v Jig Saw Sound Studios v New Yorku.
CD vyšlo doplněné o DVD s bonusovým materiálem, rozhovory a s reportáží z cesty skupiny do Mexika v roce 2006.
Další informace hledejte zde.