Dano Šoltis zabodoval v Polsku

28. dubna 2009 Aktuality, Jazz Autor: Milan Tesař

Bubeník skupiny Vertigo Quintet Dano Šoltis (původem ze Slovenska) se stal držitelem hlavní ceny letošního festivalu Jazz nad Odrą v Polsku. Zabodovali také dva čeští muzikanti: pianista Vít Kříšťan a saxofonista Luboš Soukup.

Jak informuje ve svém dubnovém čísle magazín UNI, Dano Šoltis se stal držitelem Grand Prix, hlavní ceny festivalu Jazz nad Odrą, jako vůbec první bubeník v historii. Hned za ním se umístil český klavírista Vít Křišťan, člen kvarteta bubeníka Tomáše Hobzeka. A cenu za nejlepší vlastní kompozici si odnesl saxofonista Luboš Soukup ze skupiny Points Quartet.

Dano Šoltis pochází z Košic a v Praze vystudoval Vyšší odbornou školu Jaroslava Ježka. Působí ve Vertigo Quartetu, je vyhledávaným studiovým hráčem a účinkuje také na pozoruhodném albu Eternal Seekers Beaty Hlavenkové, Lenky Dusilové a skupiny Clarinet Factory. V současné době Šoltis (stejně jako oba ocenění čeští hudebníci) studuje na jazzové akademii v polských Katovicích.

(Podle časopisu UNI)

Rozhovor s Mirkem Kemelem

kemel-mirek_rozhvor-MilanTesar_fotoMartinHolikPoslechněte si rozhovor s písničkářem a karikaturistou Mirkem Kemelem o albu Vlčí stopy.

Regiony

Regiony

Hudební výlet do Polska

Zveme vás na hudební výlet do Polska. polski-piach_polnoc_obalCD

30. narozeniny skupiny Cimbal Classic

Cimbal ClassicSkupina Cimbal Classic zve na své výroční koncerty.

Nové album skupiny Adorare

IMG_4930_AdorareSeznamte se s novým albem valašské křesťanské kapely Adorare

Partneři

Harmonie_logo_velke_web