Chystáme rozhovor s Vladimírem Václavkem o Barvách radugy

1. července 2015 Aktuality, Folk, Alternativní hudba Autor: Milan Tesař

Vladimír Václavek, známý ze spolupráce s Ivou Bittovou nebo ze skupin Dunaj a Domácí lékař, vydal nové sólové album Barvy radugy. Představí nám je v pořadu Jak se vám líbí 10. srpna 2015 od 19.15.

Zatímco na svých minulých albech Vladimír Václavek zhudebňoval básně Paula Eluarda, Bohuslava Reynka nebo Federica Garcíi Lorky, tentokrát dává přednost vlastním textům. Jednou z výjimek je závěrečná píseň Vesmír s textem Milana Prince.

Barvy radugy je Václavkovo čistě sólové album, na kterém hostují pouze zpěvačky Katka Černá a Tanja Ebeling (písničkářova žena) a trumpetista Oskar Török, který se zde však představuje především jako hráč na klávesy. O spolupráci s ním říká Václavek v rozhovoru pro časopis His Voice: „Je to s ním fajn. Je otevřený pro nové a nekonfliktní. Necpe dopředu svoje ego, v tom je zralý. To je dobrá báze na to, abychom se mohli bez zbytečných třecích ploch někam posouvat. Pro mě vždycky na prvním místě ten člověk, s kterým spolupracuji. Doufám, že ho to se mnou také baví.“

Stylově je album rozkročené mezi písničkářským folkem a akustickou alternativní hudbou.

 

 

Nové album skupiny Adorare

IMG_4930_AdorareSeznamte se s novým albem valašské křesťanské kapely Adorare

Regiony

Regiony

Brazilský hudebník Cláudio Jorge

jorge-claudio_samba-jazzBrazilský hudebík Cládio Jorge spojuje sambu a jazz.

Rozhovor s duem Ensoi

ensoi_water-ringsPoslechněte si rozhovor s elektropopovým duem Ensoi.

Partneři

Harmonie_logo_velke_web