Brian Charette zakončí JazzFestBrno 2013

28. dubna 2013 Aktuality, Jazz Autor: Milan Tesař

Poslední koncert letošního ročníku festivalu JazzFestBrno proběhne v úterý 30. dubna 2013 v klubu Alterna. Vedle slovenského saxofonisty Mila Suchomela a jeho nového projektu Jazz In The City se představí americký varhaník Brian Charette v triu s českým saxofonistou Ondřejem Štveráčkem a slovenským bubeníkem Danem Šoltisem. Briana Charetta si představíme v rubrice Třikrát z Proglasu 30. dubna (tedy v den koncertu) ve 14.30.

Mezinárodní trio Brian Charette–Dano Šoltis–Ondřej Štveráček sice vychází z jazzu, ale využívá ve střídmé míře i postupy z elektronické hudby. Samotný Brian Charette má na svém kontě nominaci na Grammy a již 20 let je součástí newyorské jazzové scény. Spolupracoval například s Joni Mitchell nebo Lou Donaldsonem .

Saxofonista Ondřej Štveráček, který spolupracoval s řadou zahraničních hudebníků, byl za své debutové album What’s Outside (2011) nominován na cenu Anděl.

Dano Šoltis je členem progresivní a oceňované jazzové skupiny Vertigo, spolupracuje například s Lenkou Dusilovou, ale hraje také ve slovenské skupině IMT Smile.

NyníHudební siesta
Skladba: Básník a múza, pro housle, vcllo a orchestr opus 132; Autor: Saint-Saëns Camille; Dirigent: Eschenbach Christoph; Sóla: Isserlis Steven - violoncello, Bell Joshua - housle; Soubor: Symfonický orchestr NDR
13:00Zprávy Proglasu, počasí
13:0513+
13:30Písně
13:45Dnešek v kalendáři
14:00Třikrát z Proglasu
14:30Písničky pro hezké...

První výsledky ankety Album roku 2021

bokova_prometheusPředstavujeme 11. až 20. místo výroční ankety Proglasu o Album roku 2021.

Regiony

Regiony

Rozhovor s akordeonistou Jure Torim

Tori-Jure_zoom-rozhovorPoslechněte si rozhovor se slovinským akordeonistou Jure Torim.

Hudební výlet do Turecka

alkan-duygu_mygardensObjevte s námi krásu a pestrost turecké hudby.

Partneři

Harmonie_logo_velke_web