Březnové turné Eddieho Martina

13. ledna 2016 Aktuality, Blues Autor: Milan Tesař

V březnu 2016 přijede na velké české turné britský bluesový kytarista Eddie Martin, londýnský rodák, přezdívaný „velvyslanec britského blues“. Na koncertech jej doprovodí dva slovenští hráči – baskytarista Peter Oberlánder a bubeník Tomáš Bobrovniczký.

Eddie Martin se narodil v Londýně. V mládí neustále koncertoval a v roce 1995 se stal profesionálem. Je nazýván „velvyslancem britského blues“. V Británii byl několikrát nominován na bluesového kytaristu, harmonikáře, zpěváka, akustického umělce a za album roku (British Blues Award). Mnohé jeho písně byly použity k televizním a filmových soundtrackům.

Eddie Martin piloval své hudební dovednosti putováním po USA a také žil nějakou dobu v Texasu. Po jeho prvním americkém turné se ho ujala společnost Dallas/Fort Worth Blues a poté nahrával a vystupoval s formací Texas Blues Kings, v níž dříve působil i Smokin' Joe Kubek.

Jeho akustický styl se vyvinul z novodobé směsi tradičních bluesových a vybrnkávacích (fingerpickingových) stylů. To vše kombinuje s foukací harmonikou (rack harmonica) a hraním na perkuse (bassdrum) ve stylu one-man-bandů. Kromě toho, že je uznávaným akustickým a elektrickým hráčem na různé kytary, je též považován za inovátora rockové harmoniky. Spolupracoval a nahrával s bluesovými a rockovými velikány, jako jsou Dick Heckstall-Smith, Honeyboy Edwards, Guy Davis a Larry Johnson. „Eddie Martin je nejlepší bluesový kytarista, kterého Británie vyprodukovala od dob Erika Claptona,“ tvrdí magazín Co se děje v Londýně.

(Zdroj: Tisková zpráva)

Nové album skupiny Adorare

IMG_4930_AdorareSeznamte se s novým albem valašské křesťanské kapely Adorare

Regiony

Regiony

Brazilský hudebník Cláudio Jorge

jorge-claudio_samba-jazzBrazilský hudebík Cládio Jorge spojuje sambu a jazz.

Rozhovor s duem Ensoi

ensoi_water-ringsPoslechněte si rozhovor s elektropopovým duem Ensoi.

Partneři

Harmonie_logo_velke_web