Bluesman Bibb hraje na vypůjčenou kytaru

Bluesman Bibb hraje na vypůjčenou kytaru
20. prosince 2010 Aktuality, Folk, Blues Autor: Milan Tesař

Booker’s Guitar je název nového alba amerického bluesového písničkáře Erica Bibba. CD, které vyšlo u společnosti Telarc, si představíme v profilové rubrice Třikrát z Proglasu ve středu 22. prosince od 7.45.

Eric BibbEric Bibb pochází z New Yorku. Narodil se v roce 1951 jako syn muzikálového zpěváka a písničkáře Leona Bibba. Jeho strýcem byl slavný jazzový klavírista a skladatel John Lewis, člen Modern Jazz Quartetu. K rodinným přátelům patřili Pete Seeger, zpěvačka Odetta a také Ericův kmotr, slavný zpěvák Paul Robeson.

Nové Bibbovo album se jmenuje Booker’s Guitar a například v magazínu UNI o něm píše náš přední odborník na blues Ondřej Bezr: „Po koncertu v Anglii přišel za Bibbem fanoušek, který mu nabídl k prohlédnutí a zahrání resofonickou kytaru, jejímž původním vlastníkem byl fenomenální představitel Delta blues Booker Bukka White. Bibb samozřejmě nelenil, kytaru si půjčil na nahrávání a vysekl jí, potažmo jejímu někdejšímu majiteli, poklonu ve stejnojmenné písni. Výrazová osobitost a jakási sametovost je typická pro celé Bibbovo album, které prezentuje především interpretovy vlastní písničky na bezmála staletá témata, proložené ale velmi příjemnými úpravami klasik Wayfaring Stranger nebo Nobody’s Fault But Mine.“

 

 

John Hinshelwood zpívá Emily Dickinsonovou

hinshelwood_called-backSkotský písničkář John Hinshelwood natočil album zhudebněných básní Emily Diskinsonové.

Regiony

Regiony

Tinitus skupiny Původní Bureš

13-PuvodniBuresChystáme rozhovor se skupinou Původní Bureš o novém albu Tinitus.

Krabice plná Folk Teamu

folk_teamVychází box se sedmi CD brněnské skupiny Folk Team.

Hudební výlet do Belgie

azmari_samaiPoslechněte si s námi přehled aktuální hudby z Belgie.

Trio komorního jazzu

trio_komorniho_jazzuO brněnském Triu komorního jazzu bude v pořadu Jak se vám líbí hovořit Roman Pokorný

Partneři

Harmonie_logo_velke_web