Blue Cimbal vydává album s vlastními písněmi

Blue Cimbal vydává album s vlastními písněmi
28. listopadu 2021 Aktuality Autor: Milan Tesař

Skupina Blue Cimbal v čele se zpěvákem a cimbalistou Romanem Vaverkou se dříve věnovala hitům od skupiny jako Pink Floyd, Rolling Stones nebo U2. Nyní chystá album s vlastními skladbami Will You Let My Heart… Rozhovor s Romanem Veverkou připravujeme do pořadu Jak se vám líbí.

Album Will You Let My Heart… obsahuje jedenáct písní v angličtině. Jeho autor říká: „Určitá mystika zvuku anglických slov i potenciál zvukový a gramatický svým způsobem dává možnost se velmi svobodně ve spojení s melodií vyjadřovat; cimbál je pak nástroj, který se svým způsobem dá charakterizovat podobně – jeho přirozený zvuk v sobě skrývá onu mystickou hloubku a zároveň způsob hry a rozeznávání poskytuje hudebníkovi velmi specifické a v jistém směru nečekaně osvobozující možnosti.“

Roman Veverka se se svými kolegy z Blue Cimbalu donedávna věnoval úpravám světových hitů od U2, Pink Floyd, Stinga, Petera Gabriela nebo Rolling Stones. Nyní v duchu těchto sých oblíbenců zpěvák a cimbalista přináší své vlastní skladby a v nich nové pojetí práce s cimbálem zasazeným do pop-rocku.

Na albu jako host účinkuje mimo jiné německá sopranistka a interpretka středověké hudby Sabine Hornung, v jedné skladbě hostuje Bára Basiková, z českých intrumentalistů jsou to Anna Kovaříková na violu da gamba, Luboš Kovařík – trumpetista FOK – a Ivan Tatar na violoncello. Důležitým aktérem je také zvukový designer a experimentátor Daniel Bartoš, který dokázal z přirozeného zvuku cimbálu vytvořit specifické zvukové prostory, ve kterých jsou některé z písní zasazeny. Mix a mastering měl na starosti Ecson Waldes, jeden z nejzkušenějších českých mistrů zvuku.

https://bluecimbal.com

https://www.youtube.com/watch?v=V__Yn12HNbg

Rozhovor s akordeonistou Jure Torim

Tori-Jure_zoom-rozhovorPoslechněte si rozhovor se slovinským akordeonistou Jure Torim.

Regiony

Regiony

Hudební výlet do Turecka

alkan-duygu_mygardensObjevte s námi krásu a pestrost turecké hudby.

Nové album saxofonisty Františka Kopa

Kop-frantisek_News-of-the-pastSaxofonista František Kop se svým Quartetem vydal nové album.

Spolupráce bubeníka Arbenze

arbenz_mehari_veras_condensedŠvýcarský bubeník Florian Arbenz chystá řadu nahrávek s různými spoluhráči.

Partneři

Harmonie_logo_velke_web