Autorské chvály Adama Bubíka

9. května 2016 Aktuality, Folk Autor: Milan Tesař

Ve středu 11. května v 7.45 si v rubrice Třikrát z Proglasu představíme album Chci blíž Ti být, které natočil mladý křesťanský zpěvák a kytarista ze Slezska Adam Bubík. Slyšet jej letos můžete například na festivalu Slezská lilie.

Jako křesťanský hudebník a skladatel a také evangelizátor se představuje Adam Bubík, předseda spolku Nová evangelizace, lídr společenství Zacheus v Jablunkově a člen organizačního týmu Školy evangelizace svatého Ondřeje. Na svých internetových stránkách píše: „Před pár lety jsem na vlastní kůži zakusil, že Boží láska není jen nějaká zdvořilá fráze, ale že je to určitá nadpřirozená realita, ve které mohu žít. Proto jsem v roce 2010 odevzdal svůj život Ježíši a rozhodl jsem se, že chci kráčet pouze po Jeho cestách.“ Písně, které skládá, vnímá Adam Bubík jako součást osobní modlitby. „Je to určitý projev mého vztahu k Bohu, který často nedokážu vyjádřit pouhými slovy, a proto Mu jednoduše zpívám,“ vysvětluje. Slova písní píše česky a polsky, jeho písně vycházejí z biblických textů a z osobních duchovních prožitků. „Chci opravdu sdílet jen to, jakým způsobem se Bůh dotkl a pořád dotýká mého srdce, nechci jen něco kopírovat,“ tvrdí mladý autor. Album Chci blíž Ti být natočil Adam Bubík se svou akustickou kapelou. Kromě ní hrává i s bohatším zvukem, kdy bubeník místo cajónu hraje na standardní bicí soupravu, namísto klavíru se používají elektrické klávesy a syntezátory a jednu akustickou kytaru nahrazuje kytara elektrická. Adama Bubíka si můžete živě poslechnout například 12. června na festivalu Slezská lilie v Ostravě.

Témata Jak se vám líbí

New-Speaters_Hlousek_Svatos_Smid_Studio-Proglas-2022_fotoMilanTesarPodívejte se, co pro vás chystáme v pořadu Jak se vám líbí.

Regiony

Regiony

Rozhovor s Mirkem Kemelem

kemel-mirek_rozhvor-MilanTesar_fotoMartinHolikPoslechněte si rozhovor s písničkářem a karikaturistou Mirkem Kemelem o albu Vlčí stopy.

Hudební výlet do Polska

polski-piach_polnoc_obalCDZveme vás na hudební výlet do Polska.

Nové album skupiny Adorare

IMG_4930_AdorareSeznamte se s novým albem valašské křesťanské kapely Adorare

Brazilský hudebník Cláudio Jorge

jorge-claudio_samba-jazzBrazilský hudebík Cládio Jorge spojuje sambu a jazz.

Partneři

Harmonie_logo_velke_web