Alžírský hudebník Rachid Taha vystoupí v listopadu v Praze

15. srpna 2013 Aktuality, World music Autor: Milan Tesař

Oblíbený alžírský hudebník Rachid Taha se na podzim 2013 vrací do Prahy, aby v klubovém prostředí představil své nové album Zoom. Propagátor alžírského stylu rai vystoupí 10. listopadu v pražském Lucerna Music Baru.

Rachid Taha si získal fanoušky svým ojedinělým mixem severoafrické, rockové, punkové a elektronické hudby. Jeho slavná verze písně Rock El Casbah je dokonalou ukázkou propojení všech těchto vlivů. Arabské frázování, prvky amerického písničkářství, ohlušující techno podklady a vizáž rockové hvězdy mu zajišťují úspěch nejen u fanoušků world music.

V klubovém prostředí Taha naposledy vystupoval v roce 2010 s albem Bonjour a letos se vrací s novým albem Zoom. Toto jeho deváté sólové album produkoval Justin Adams, který spolupracuje například s Robertem Plantem. Taha se na svém novém albu opět snaží spojit elektrickou kytaru s tradičním arabským nástrojem úd. Na CD se objevuje několik nových arabských cover verzí a podle Rachida Tahy je Zoom nejucelenějším albem, které doposud natočil. 

(Podle oficiální tiskové zprávy)