Alvik vydá v listopadu třetí album

20. října 2012 Aktuality, Jazz, Alternativní hudba Autor: Milan Tesař

V listopadu 2012 vydá své třetí album skupina Alvik, pojmenovaná podle stockholmské čtvrti. Kapela vznikla v Praze a tvoří ji Američanka usazená v Paříži, tři Češi, Nor žijící v Berlíně a Francouz, zodpovědný za projekce.

Alvik od začátku své existence elegantně propojuje jazzové postupy se soulem a současnou elektronikou, stěžejním poznávacím znamením však zůstává Anyin jedinečný vokál. V pořadí třetí album Your Name Here vychází v listopadu a sestava překračující hranice států tentokrát zeširoka překračuje i hranice stylů a tím rozšiřuje okruh svých příznivců jako nikdy předtím.

Z alba je zatím k dispozici pilotní singl Impression, k němuž vznikl videoklip. Natáčel se v Paříži a v Praze a jeho autorem je VJ Gyomh z Francie, který při jeho vzniku použil 3D technologii.

„Každý pocházíme z jiného hudebního prostředí – dva vynikající jazzoví muzikanti, v dalším případě jde o vliv rocku, já se hlásím k folku a popu a náš zvukový inženýr je ovlivněný moderním soulem a r&b. Charakteristickým rysem pro Alvik je průsečík odlišného hudebního zázemí každého z nás,“ říká zpěvačka Anya. Intenzivnější tvůrčí proces přelomové desky Your Name Here odstartoval před dvěma lety. Skladatelský tandem Michal „Mishan“ Pajdiak a Andrea „Anya“ Stuart si na trase Praha–Paříž nejprve vyměňoval prvotní hudební skici, posléze se do vzniku desky zapojili i ostatní členové Petr Tichý, Audun Nedrelid, Bharata Rajnošek a Anya začala častěji cestovat do nahrávacího studia v Praze.

„Album se jmenuje podle jedné z písniček, která pojednává o vztahu, k němuž nikdy nedošlo – příběh, který asi každý někdy zažil,“  říká  Anya, která s kapelou Alvik v minulosti absolvovala koncertní turné po východním pobřeží Spojených států. O tom, že Alviku koncertní pódium svědčí se mohou čeští fanoušci přesvědčit 6. listopadu při představení nové desky v pražském Paláci Akropolis.

Album Your Name Here vydává nezávislý label little m records. Vychází ve formátu kvalitního zvukového souboru v podobě digitálního downloadu dostupného ve všech digitálních obchodech, na www.alvik.cz a  iTunes a zároveň vychází jako vinyl. Alvik se po koncertě v Praze chystá na české turné po tuzemských klubech a hudebních sálech, kde se v rámci koncertů budou prodávat kódy ke stažení alba za výhodnou cenu, kódy budou k dostání i ve vybraných kamenných obchodech. Poslední koncert Alviku k nové desce proběhne v Česku 9. února v Písku.

(Tisková zpráva)