Novoměstská filharmonie zve

Novoměstská filharmonie zve

Nehleďte na to, že jsou mladí. Běžte si je poslechnout a teprve pak si udělejte obrázek.

Novoměstská filharmonie je orchestr, který se skládá z mladých talentovaných instrumentalistů. Již více jak 20 let hrají pod vedením dirigenta Jaroslava Rybáčka. Za tu dobu se samozřejmě orchestr obměnil a stále přitahuje další členy. Stejně jako počet hráčů přibývá i počet fanoušků v hledišti a to především těch, kteří si nenechají ujít žádný koncert. Nejedná se jen o dospělé. Koncerty, které bývají často brzy vyprodané, navštěvuje spousta mladých lidí a baví i děti.  Posluchači oceňují vysokou úroveň orchestru i nadšení, s jakým hraje. Přestože působí na poměrně malém městě, jeho věhlas se díky účinkování v zahraniční rozletěl po Evropě.

O tom, že Novoměstská filharmonie kvalitou i nadšením vysoce převyšuje úroveň většiny orchestrů ZUŠ, svědčí i to, že letos v dubnu vystoupí s Lukášem Vondráčkem – jedním z nejlepších klavírních virtuosů světa. Posluchači v Dobrušce a v Náchodě se budou mimo jiné moci potěšit i slavným Klavírním koncertem b moll od Petra Iljiče Čajkovského. Sólista zahraje na výběrové koncertní křídlo předního výrobce klavírních nástrojů firmy C. Bechstein Europe, která je zároveň generálním partnerem koncertu.

Kromě těchto dvou zcela výjimečných koncertů ještě orchestr plánuje vystoupení v Jičíně, které jím bude předcházet. V květnu pak mladí symfonici zavítají na sborový festival do Heřmanova Městce. Zde bude jejich úkolem doprovodit monumentální společný koncert tří set zpěváků. Letošní sezonu zakončí v Novém Městě nad Metují Jarním koncertem se sborem Kácov v rámci festivalu Smetanovské dny.

Novoměstská filharmonie a Rybáček

Podrobnější informace o Novoměstské filharmonii i o jejích koncertech naleznete na www.nofi.cz nebo na facebooku: Novoměstská filharmonie.

Andrew Cronshaw a citery

Album pro sólovou citeru vydal britský hudebník a publicista Andrew Cronshaw. cronshaw_zithers

Regiony

Regiony

Beaux Gris Gris & The Apocalypse

BeauxGrisGris_IMG_20191115_214031Poslechněte si rozhovor s kalifornskou skupinou Beaux Gris Gris & The Apocalypse

Témata Jak se vám líbí

27-archivnyChlapecPodívejte se, co pro vás chystáme v pořadu Jak se vám líbí.

David Vrobel Trio

vrobel_blues-pro-tebeSaxofonista Divadla Semafor David Vrobel vydal nové album.

Rozhovor s Juwanou Jenkins

JenkinsJuwanaIMG_20200211_161633Poslechněte si rozhovor s americkou zpěvačkou Juwanou Jenkins.

Partneři

Harmonie_logo_velke_web