Mezinárodní hudební festival Český Krumlov

Na 18. ročník jedné z největších přehlídek klasické i populární hudby Vás v pátek 10. července 2009 v rámci týdeníku Oktáva od 16.55 hodin pozve Veronika Dušková z pořádající agentury Auviex. Pro posluchače Proglasu se rovněž chystá soutěž o vstupenky.

V rámci Mezinárodního hudebního festivalu Český Krumlov se představují interpreti z celého světa, kteří jsou jako doma v opeře, operetě, muzikálu, jazzu nebo třeba folkloru. Letos se návštěvníci přehlídky ve dnech 17. července až 22. srpna seznámí s americkou sopranistkou Renée Fleming či první dámou české operní scény Evou Urbanovou. Nebudou chybět ani přední ansámbly jako například soubor zaměřený na interpretaci barokní hudby Musica Florea.

Více o letošním ročníku prozradí paní Veronika Dušková. Tisková mluvčí festivalu Vás pozve na vybrané koncerty, představí nejzajímavější interprety a také samozřejmě prozradí perličky ze zákulisních příprav přehlídky.

Týdeník Oktáva vysíláme tentokrát z Českých Budějovic, studia Jan. Průvodkyní Vám bude Jitka Skřičková.

Podrobný program festivalu naleznete zde: http://www.festivalkrumlov.cz/

A závěrem dobrá rada: pokud se pozorně zaposloucháte do Oktávy věnované českokrumlovskému festivalu a zároveň si dobře pročtete webové stránky přehlídky, bude pro Vás jistě velice snadné zodpovědět otázky z chystané soutěže o vstupenky. O volné lístky na festival soutěžíme od úterý 14. července!!! Více se dozvíte v pozvánkách z jižních Čech, které poběží v úterý mezi 14.00 až 14.30 hodin a také na webu Proglasu.

 

Rozhovor s akordeonistou Jure Torim

Tori-Jure_zoom-rozhovorPoslechněte si rozhovor se slovinským akordeonistou Jure Torim.

Regiony

Regiony

Hudební výlet do Turecka

alkan-duygu_mygardensObjevte s námi krásu a pestrost turecké hudby.

Nové album saxofonisty Františka Kopa

Kop-frantisek_News-of-the-pastSaxofonista František Kop se svým Quartetem vydal nové album.

Spolupráce bubeníka Arbenze

arbenz_mehari_veras_condensedŠvýcarský bubeník Florian Arbenz chystá řadu nahrávek s různými spoluhráči.

Partneři

Harmonie_logo_velke_web