Dvořákova Olomouc 2012

Dvořákova Olomouc 2012

S Vladislavem Kvapilem, ředitelem Moravské filharmonie Olomouc, která pořádá festival Dvořákova Olomouc, se k rozhovoru sešla redaktorka Radka Rozkovcová. Program letošního ročníku festivalu představí posluchačům Proglasu v pátek 27. dubna 2012 v 16.55 nebo ve středu 2. května 2012 v 0.05.

Festival nese jméno Antonína Dvořáka, kterého s Olomoucí pojilo mimo jiné přátelství s vokálně-instrumentálním spolkem Žerotín. Kromě Dvořákových skladeb se však festival zaměřuje i na uvádění děl jiných českých autorů. Specialitou posledních ročníků je projekce němé grotesky s živou hudbou v podání Moravské filharmonie. Další dramaturgickou linií je uvádění jednoho koncertu s tzv. starou hudbou. V neposlední řadě chce festival oslovit i mladší posluchače, letos například nabídkou muzikálových melodií. "Kdybychom se úzce zaměřili jen na Dvořákovy skladby, i přes obrovskou kompoziční šíři, kterou nabízí  Antonín Dvořák ve všech různých typech hudby, tak bychom se po několika letech vyčerpali a pak bychom se nutně opakovali. My se samozřejmě zaměřujeme na Dvořákovu hudbu, v různých ročnících více či méně, tradičně se snažíme, aby na zahajovacím, resp. závěrečném koncertě zazněla některá z jeho kantát nebo některý z jeho slavných koncertů," říká Vladislav Kvapil.

Podrobné informace o festivalu Dvořákova Olomouc jsou na webu: www.mfo.cz/do_program_2012.pdf.

NyníKomorní hudba
Skladba: Duo C-dur pro harfu a klavír - Rondo. Allegretto; Autor: Dusík Jan Ladislav; Sóla: Boušková Jana - harfa, Hála Josef - klavír
02:00Kukadlo
02:25Písně
03:00Z archivu hudebních...
04:00Písničky před svítáním
04:45Jitro s dechovkou
05:00Písně

Rozhovor s akordeonistou Jure Torim

Tori-Jure_zoom-rozhovorPoslechněte si rozhovor se slovinským akordeonistou Jure Torim.

Regiony

Regiony

Hudební výlet do Turecka

alkan-duygu_mygardensObjevte s námi krásu a pestrost turecké hudby.

Nové album saxofonisty Františka Kopa

Kop-frantisek_News-of-the-pastSaxofonista František Kop se svým Quartetem vydal nové album.

Spolupráce bubeníka Arbenze

arbenz_mehari_veras_condensedŠvýcarský bubeník Florian Arbenz chystá řadu nahrávek s různými spoluhráči.

Partneři

Harmonie_logo_velke_web