Benefiční koncert v Hradci
Koncert ve prospěch projektu Adopce na dálku bude 12. března.
Filharmonie Hradec Králové spolu s Diecézní charitou Hradec Králové pořádají pod záštitou Velvyslanectví USA benefiční koncert dne 12. 3. 2009 v 19:30 hod.
Hosty koncertu budou americké smyčcové kvarteto Ciompi kvartet, které na klavír doprovodí klavíristka Patricia Goodson. S Ciompi kvartetem bude účinkovat i člen českého Stamicova kvarteta Josef Kekula, který zastoupí americkou houslistku Hsiao-mei Ku. Tento projekt se uskuteční v rámci jejich evropského turné.
Vystupující umělci se vzdali nároku na honorář, vytěžek z tohoto koncertu bude věnován projektu ”Adopce na dálku” Diecézní charity HK, který je zaměřen na podporu vzdělávání dětí z indického regionu Karnataka – Diecéze Belgaum.
Program koncertu:
W. A. Mozart Divertimento pro housle, violu a violoncello
A. Dvořák Klavírní kvintet A Dur, op. 81
Klavírní kvintet A Dur, op. 81Vstupné dobrovolné.
Projekt Adopce na dálku, který pomáhá již 3500 dětem z nejchudších rodin v indické Karnatace získat vzdělání, podporují přes Diecézní charitu HK tisíce českých dárců. Mezi nimi také více než 70 organizací a škol. “Výtěžek benefičního koncertu věnujeme na dostavbu a vybavení školy v Manchhe, kterou navštěvují chudé indické děti, podporované v rámci projektu Adopce na dálku. Děkujeme všem účinkujícím a hostům, že svým krásným uměním podpoří právě tento charitní projekt,” říká Gabriela Sebö z Diecézní charity Hradec Králové, vedoucí projektu Adopce na dálku®.
Ciompi kvarteto, které působí při Duke University (Severní Karolína), bylo založeno v roce 1965 renomovaným italským houslistou Giorgio Ciompi. Všichni členové ansámblu jsou profesory na univerzitě Duke a hrají důležitou roli v jejím kulturním životě. Kvarteto tvořené skvělými hráči si získalo své jméno také díky pravidelnému účinkování na renomovaných amerických festivalech a díky koncertování v prestižních koncertních sálech nejen v USA, ale i po celém světě.
které působí při Duke University (Severní Karolína), bylo založeno v roce 1965 renomovaným italským houslistou Giorgio Ciompi. Všichni členové ansámblu jsou profesory na univerzitě Duke a hrají důležitou roli v jejím kulturním životě. Kvarteto tvořené skvělými hráči si získalo své jméno také díky pravidelnému účinkování na renomovaných amerických festivalech a díky koncertování v prestižních koncertních sálech nejen v USA, ale i po celém světě.Eric Pritchard, housle, Jonathan Bagg, viola, Fred Raimi, violoncello
Josef Kekula, housle - hostující umělec (Stamicovo kvarteto),
- hostující umělec (Stamicovo kvarteto),Patricia Goodson - americká klavíristka žijící v Čechách od r. 1991, která původně působila na Harvard University, vystupuje se sólovými recitály i komorními tělesy. Zaměřuje se na české skladatele (především Dvořáka, Fibicha, Janáčka aj.), Mozarta, Beethovena a apod.
- americká klavíristka žijící v Čechách od r. 1991, která původně působila na Harvard University, vystupuje se sólovými recitály i komorními tělesy. Zaměřuje se na české skladatele (především Dvořáka, Fibicha, Janáčka aj.), Mozarta, Beethovena a apod.Vyučuje klavír na New York University v Praze. Díky aktivní spolupráci se soudobými skladateli uvádí také díla napsaná přímo pro ni.
Josef Kekula vystudoval pražskou HAMU ve třídě prof. Václava Snítila. Členem Stamicova kvarteta je od r. 1985, předtím po dobu devíti let hrál v Doležalově kvartetu.
vystudoval pražskou HAMU ve třídě prof. Václava Snítila. Členem Stamicova kvarteta je od r. 1985, předtím po dobu devíti let hrál v Doležalově kvartetu.