Akademické sbory vzdají hold V. Havlovi

Akademické sbory vzdají hold V. Havlovi

Ve středu 16. listopadu 2016 od 19 hodin se v Sále Martinů pražské HAMU rozezní hlasy stovky zpěváků špičkových akademických sborů, aby společně připomněly památku prezidenta Václava Havla u příležitosti jeho nedožitých 80. narozenin a 5. výročí jeho smrti.

Mimořádný koncert Festa academica se uskuteční na základě iniciativy studentů, kteří se rozhodli připomenout nedožité jubileum patrona festivalu Václava Havla. Koncert je součástí tradičních oslav Mezinárodního dne studentstva a výročí Sametové revoluce Festa academica. Během slavnostního večera se při provedení děl významných českých skladatelů představí přední české vysokoškolské sbory. Mimo jiné zazní Magnificat Jiřího Temla nebo Pražské Te Deum 1989 Petra Ebena.

Program:

Cantica laetitia Zlín (řídí Josef Surovík)

Magnificat Jiří Teml

Soulad lásky Tereza Surovíková

Terpsichore Jan Novák

Hlučínský trojlístek (výběr) Otmar Mácha

Anoj pusej dunojelio Vaclovas Augustinas

 

Smyčcový kvartet Komorního orchestru Fénix

Smyčcový kvartet č. 2 Alexandr Porfirjevič Borodin

 

Pěvecký sbor Masarykovy univerzity (řídí Michal Vajda)

Mše Es dur – Credo Leoš Janáček

Pražské Te Deum 1989 Petr Eben

 

Festival Festa academica byl založen jako bienále v roce 2007 a o dva roky později se stal významnou součástí oslav 20. výročí Sametové revoluce. Pod záštitou prezidenta Václava Havla vystoupilo odpoledne 17. listopadu 2009 na tři sta středoškolských studentů na piazzettě Národního divadla v koncertním představení rockového oratoria Eversmiling Liberty pod vedením Libora Sládka, téhož dne večer vystoupili pod vedením dirigenta Libora Peška zpěvačky a zpěváci zastupující většinu českých veřejných vysokých škol na slavnostním koncertě v pražském Rudolfinu. Koncert byl živé̌ přenášen Českým rozhlasem.

Hlavním pořadatelem Festa academica je Unie českých pěveckých sborů. Organizace byla založena v roce 1969, aby navázala na činnost českých spolků zastřešujících sborový zpěv, jejichž tradice sahá až k roku 1868. Je jedinou organizací svého druhu na území České republiky, její působnost je celostátní a hlavním účelem je podpora a propagace sborového zpěvu.

Témata Jak se vám líbí

New-Speaters_Hlousek_Svatos_Smid_Studio-Proglas-2022_fotoMilanTesarPodívejte se, co pro vás chystáme v pořadu Jak se vám líbí.

Regiony

Regiony

Rozhovor s Mirkem Kemelem

kemel-mirek_rozhvor-MilanTesar_fotoMartinHolikPoslechněte si rozhovor s písničkářem a karikaturistou Mirkem Kemelem o albu Vlčí stopy.

Hudební výlet do Polska

polski-piach_polnoc_obalCDZveme vás na hudební výlet do Polska.

Nové album skupiny Adorare

IMG_4930_AdorareSeznamte se s novým albem valašské křesťanské kapely Adorare

Brazilský hudebník Cláudio Jorge

jorge-claudio_samba-jazzBrazilský hudebík Cládio Jorge spojuje sambu a jazz.

Partneři

Harmonie_logo_velke_web