Pražské jaro 2013 – druhá pozvánka

Pražské jaro 2013 – druhá pozvánka

Na přelomu dubna a května přijměte mou druhou pozvánku na koncerty mezinárodního hudebního festivalu Pražské jaro 2013. Stále platí, že nejlepším prostředkem  pro orientaci v nabídce tohoto festivalu jsou jeho oficiální webové stránky.

Nejprve bych vás chtěl pozvat 23. května do Rudolfina, kde je na programu Pocta Beno Blachutovi. Tohoto vynikajícího tenoristu pamatuje již jen starší generace posluchačů a poctu mu chce vyjádřit současný výborný tenorista Aleš Briscein spolu s Lenkou Máčikovou a Pražskou komorní filharmonií. Na programu jsou árie, dueta a orchestrální části oper.

Ve stejný den tedy 23. května zahraje v Anežském klášteře na cembalo Alexandra Něpomnjaščaja. Připraveny jsou skladby Böhma, Couperina, Bacha a Fischera. Jak Anežský klášter, tak cembalo patří mezi mé oblíbené.

V sobotu 25. května dopoledne jste zváni na HAMU k matiné na kterém vystoupí Petra Vondrová mezzosoprán, Lívia Obručnik Venósová soprán a Gustav Kužela klavír. Na programu je výběr z děl Coplanda, Ebena, Dvořáka a Rachmaninova.

 Koncert přátel Pražského jara je na programu v pondělí 27. května. V Obecním domě si můžete poslechnout Slovenskou filharmonii, která za řízení Emmanuela Villaume a spolu s houslistou Augustinem Dumayem zahraje skladby Ravela, Čekovské a Francka.

V Rudolfinu 29. května zahraje náš přední soubor, specialista na barokní hudbu Collegium 1704 a Collegium Vocale 1704. Řídí jeho vedoucí a zakladatel Václav Luks a spolu s Martinou Jankovou, Simonou Šaturovou, Sophii Harmsen a Topi Lehtipuu uvedou Myslivečkovou skladbu La Passione di Gesů Cristo.

Jako poslední koncert jsem pro vás vybral vystoupení Severáčku, libereckého dětského sboru ZUŠ, který v pátek 31. května v kostele sv. Šimona a Judy přednese skladby Uherka, Řezníčka, Ebena, Reichla a Hurníka.

Věřím, že jste si z bohaté nabídky Pražského jara už vybrali nebo ještě vyberete ten svůj koncert a že návštěva tohoto festivalu bude patřit k příjemným zážitkům letošní koncertní sezóny.

NyníRanní proud
Píseň: Cant a la foguera (2025); Interpret: Buenaventura Marta Pareja; Album: Buenaventura Marta Pareja: Múltiple
09:00Na stole je téma
09:47Písně
10:00Zprávy
10:05Dopolední proud
10:15Klika (Rádio 7)
10:30Vonička lidových písní

Nové album konžského zpěváka Kizaby

kizaba_future-villageKonžský hudebník Kizaba vydal nové album Future Village

Regiony

Regiony

Nové album Vincenta Peiraniho

peirani_living-being-ivFrancouzský akordeonista Vincent Peirani vydal album Living Being IV

Rozhovor se skupinou Mikoo

antalova_studioPoslechněte si rozhovor s bubenicí Michaelou Antalovou o mezinárodní skupině Mikoo. 

Za hudbou Kurdů

PolatMeral_Respect-festival-Praha2023_fotoMilanTesarPoslechněte si pořad o současné hudbě Kurdů. 

Darujte Proglas!