Snow and Stars

Snow and Stars

Sníh a hvězdy je český název CD flétnistky Jany Jarkovské. Obsahuje výhradně díla skladatelky Sylvie Bodorové pro flétnu a klavír, která vznikala v průběhu 40 let. Některé skladby si představíme v pořadu Oktáva, který v premiéře vysíláme v pátek 25. listopadu 2022 od 16.55. Hostem bude Jana Jarkovská.

Protože s Janou Jarkovskou jsme natáčeli už asi před dvěma lety, hovoříme jednak o období koronavirové pandemie, jednak o důsledcích, které jí přinesla. Představíme si její vztah k současné klasické hudbě a podrobněji budeme hovořit o jejím posledním CD Snow and Stars, protože většina ukázek v pořadu je právě z tohoto alba.

V rozhovoru dojde i na proměnu skladatelského rukopisu Sylvie Bodorové nebo na to, jak bylo pro Janu Jarkovskou důležité, že mohla svou představu interpretace skladeb konzultovat přímo s autorkou. V závěru si podrobněji představíme nadcházející koncert Flétna v krajině času, který Janu Jarkovskou čeká. Na koncertě i na nahrávce ji doprovází klavírista Bohumír Stehlík.

Rozhovor s flétnistkou vedený Pavlem Smolkem si můžete kdykoliv po odvysílání poslechnout z našeho audioarchivu či v podcastových aplikacích.

NyníDuchovní slovo
Píseň: How Great Thou Art (2022); Interpret: McEntire Reba; Album: McEntire Reba: My Chains Are Gone
23:58Simeonovo kantikum
00:00Hymna a chorál
00:05Hitparáda
01:05Komorní hudba
02:00Uši k duši (Rádio 7)
02:15Písně

Hudební výlet do Itálie

Salinaro_MainHands_obalCDZveme vás na hudební výlet do Itálie.

Regiony

Regiony

Rozhovor se skupinou Bel Air de Forro

bel-air-de-forro_rozhovor2022_fotoMilanTesarPoslechněte si rozhovor s brazilsko-francouzskou skupinou Bel Air de Forro.

Témata Jak se vám líbí

New-Speaters_Hlousek_Svatos_Smid_Studio-Proglas-2022_fotoMilanTesarPodívejte se, co pro vás chystáme v pořadu Jak se vám líbí.

Rozhovor s Mirkem Kemelem

kemel-mirek_rozhvor-MilanTesar_fotoMartinHolikPoslechněte si rozhovor s písničkářem a karikaturistou Mirkem Kemelem o albu Vlčí stopy.

Hudební výlet do Polska

polski-piach_polnoc_obalCDZveme vás na hudební výlet do Polska.

Partneři

Harmonie_logo_velke_web