Podzimní festival duchovní hudby 2019

Podzimní festival duchovní hudby 2019

Pořad v souvislostech


Podzimní festival duchovní hudby Olomouc 2019
Budeme vysílat

Pohledy do dějin hudby
Oktáva
Adventní mariánská hudba v habsburské monarchii v 17. století
Vysílali jsme


150 let od narození skladatele Vojtěcha Říhovského

150 let od narození skladatele Vojtěcha Říhovského

Victoria Ensemble
Audioarchiv
5. září 2019 Oktáva Autor: Radka Rozkovcová

Freskový sál ZŠ Komenium, chrám sv. Mořice, katedrála sv. Václava, kostel sv. Kateřiny – to je jen výběr poloviny míst, kam v Olomouci zavítá 26. ročník Podzimního festivalu duchovní hudby. Nabídne pestrý program, o němž v týdeníku Oktáva pohovoří muzikoložka Jitka Korpasová.

jitka_korpasovaFestival se koná v Olomouci od 22. září do 20. října a nabídne celkem devět produkcí, osm z nich budou koncerty, devátá akce spojí návštěvníky u promítání záznamu festivalového koncertu z archivu České televize.

Znít bude hudba komorní i orchestrální, během festivalového měsíce do hanácké metropole přijede Smetanovo trio, Filharmonie Bohuslava Martinů, Ars Brunensis, Český filharmonický sbor, soubor Il Cuore Barocco, Ensemble Inégal, Czech Virtuosi, Spevácky zbor Lúčnica a Symfonický orchester Slovenského rozhlasu; jako sólisté se představí například 88letý Richard Novák – bas a Marlene Lichtenberg – alt, hráč na historické klávesové nástroje Tomáš Flégr, Jana Melišková – soprán, Pavel Drápal – tenor, Petr Nouzovský – violoncello nebo Miriam Zuziaková – varhany, gong.

Tisková mluvčí festivalu Jitka Korpasová jednotlivé koncerty okomentuje, jejich podrobný rozpis a program najdete zde: www.podzimni-festival.cz/cs.

Vstupenky jsou v předprodeji v Informačním centru olomoucké radnice, nebo si je můžete zakoupit na místě přímo u pokladen jednotlivých koncertů. Elektronickou verzi vstupenky si nejlépe obstaráte prostřednictvím formuláře na festivalovém webu.

Pořad připravila a moderuje Radka Rozkovcová.