Oktáva zve na festival

Oktáva zve na festival

Po dvou letech se v Brně koná Velikonoční festival duchovní hudby. Redaktorka Klára Beránková si k mikrofonu pozvala oba dramaturgy.

Před pandemií jsme každoročně zvali na krásný festival věnovaný výhradně duchovní hudbě, který se již mnoho let koná v Brně mezi Květnou nedělí a nedělí Božího milosrdenství. Je zaměřený na skladby korespondující s jednotlivými dny Svatého týdne a následně na díla oslavující zmrtvýchvstání Pána Ježíše. Dva ročníky tohoto festivalu musely být zrušeny. Proto věřím, že se posluchači již těší na ten letošní. O tom, jaké skladby v něm zazní a kteří interpreti je zahrají, přijdou povídat dlouholetý dramaturg festivalu Vladimír Maňas a s  ním nově i druhý dramaturg letošního ročníku Ondřej Můčka. Nabídneme také krátké ukázky ze skladeb, které na festivalu zazní.

Oktávu vysíláme v pátek v 16.55, reprízu pak v sobotu 9. 4. od 2.00 ráno. Pak si tento díl můžete kdykoliv vyhledat v audioarchivu na těchto webových stránkách.

NyníPísně
Píseň: I kdyby nastala taková chvíle (2021); Interpret: Cimbal Classic; Album: Cimbal Classic, Štruncovi: Bylo a není 2021
05:40Radio Vatikán (slovenské...
05:57Myšlenka na den
06:00Dnešní evangelium
06:05Ranní chvály
06:20Duchovní slovo
06:25Ranní proud

Pískomil se vrací!

piskomil_hotovoo_obalCDSkupina Pískomil se vrací! má nové album.

Regiony

Regiony

Rozhovor se skupinou Coffee to Help

coffee-to-help_cukr_obalCDPoslechněte si rozhovor se skupinou Coffee to Help z Rakovníka.

Hudební výlet na Balkán

stankovic-bokan-okarina_obalCDPoslechněte si přehled hudebních novinek ze Srbska, Řecka, Bulharska, Bosny a Chorvatska.

Partneři

Harmonie_logo_velke_web