Oktáva: Sukův komorní orchestr

Oktáva: Sukův komorní orchestr
21. února 2019 Oktáva Autor: Pavel Smolek

Poslední pátek měsíce února roku 2019 si v pořadu Oktáva představíme Sukův komorní orchestr. Byl založen v roce 1974, což jak znalci vědí, bylo v roce stého výročí narození skladatele Josefa Suka. Dnes v jeho čele stojí houslista, koncertní mistr Martin Kos, který bude naším hostem.

Docela by mně zajímalo, jak posloucháte Oktávu? Uspěchaně? Náhodně? Pravidelně? Vybíráte si podle tématu nebo hostů? Já jsem v úvodu Oktávy věnované Sukovu komornímu orchestru jeden způsob naznačil. Praktikujete ho někdo? :-)

Ať už jste posluchač náhodný nebo pravidelný, můžete se těšit na kvalitní nahrávky. Hned zvuk té první, kterou uslyšíte, mně doslova dostal. A neméně zajímavé, jsou podle mně, i odpovědi Martina Kose na mé, ne vždy obvyklé otázky. Představíme si tento orchestr, který vystupuje zpravidla bez dirigenta, ze všech možných stran.

martin_kos

NyníHudební siesta
Skladba: Sinfonietta La Jolla pro klavír a komorní orchestr - Poco allegro; Autor: Martinů Bohuslav; Dirigent: Kukal Ondřej; Sóla: Hála Josef - klavír; Soubor: Pražský komorní orchestr
13:00Zprávy
13:05Odpolední proud
14:00Hudební kompas
14:30Odpolední proud
15:00Zprávy
15:10Modlitba Korunky k Božímu...

Rozhovor v časopisu KAM v Brně

Tesar-Milan_studioRaPg2025_fotoViolaHertelovaPřečtěte si rozhovor s programovým ředitelem Proglasu Milanem Tesařem v časopisu Kam v Brně

Regiony

Regiony

Folk na Slovensku v roce 2024

janku_gratia-plenaPoslechněte si přehled slovenského folku v roce 2024.

Profil Jiřího Smrže

960px-Brno-Leitnerka-uvedení-alba-Kořeny-Jiřího-Smrže2013Jiří-Smrž2_wikipediePoslechněte si pořad o písničkáři Jiřím Smržovi.

Darujte Proglas!