Matyáš Novák absolutní vítěz

Matyáš Novák absolutní vítěz

V kategorii „klavír“ triumfoval na 13. ročníku mezinárodní interpretační soutěže Pro Bohemia v Ostravě sedmnáctiletý Matyáš Novák. Získal 1. cenu, titul laureáta a stal se absolutním vítězem oboru klavír.

Na soutěži, která je určena pro čtyři věkové kategorie od nejmladších žáků ZUŠ až po studenty konzervatoří do 21 let, Matyáš reprezentoval Konzervatoř Pardubice, kde studuje ve třídě Jitky Fowler Fraňkové. V oboru klavír soutěžilo ve 4 kategoriích 52 soutěžících. Pro Bohemia Ostrava 2015 je mezinárodní interpretační soutěží ve hře na klavír, dechové a smyčcové nástroje a ve zpěvu a  specializuje se na český repertoár. Výkony soutěžících hodnotily čtyři odborné poroty složené z významných pedagogů a koncertních umělců z České republiky, Polska, Rakouska a Slovenska. Matyáš Novák je rovněž letošním laureátem Mezinárodní rozhlasové soutěže Concertino Praga, kde soutěžil v kategorii duo s houslistkou Larisou Palochovou.

Rozhovor s klavíristou nabídne týdeník Oktáva 1. května 2015 od 16.55 hodin. V repríze o úterně-středeční půlnoci 6. 5. 2015 v 0.05 hodin.

John Hinshelwood zpívá Emily Dickinsonovou

hinshelwood_called-backSkotský písničkář John Hinshelwood natočil album zhudebněných básní Emily Diskinsonové.

Regiony

Regiony

Tinitus skupiny Původní Bureš

13-PuvodniBuresChystáme rozhovor se skupinou Původní Bureš o novém albu Tinitus.

Krabice plná Folk Teamu

folk_teamVychází box se sedmi CD brněnské skupiny Folk Team.

Hudební výlet do Belgie

azmari_samaiPoslechněte si s námi přehled aktuální hudby z Belgie.

Trio komorního jazzu

trio_komorniho_jazzuO brněnském Triu komorního jazzu bude v pořadu Jak se vám líbí hovořit Roman Pokorný

Partneři

Harmonie_logo_velke_web