Letní škola staré hudby Prachatice 2013
přivítá hráče na zobcové flétny, cembalo, rámový buben či příznivce historického zpěvu a tance od 14. do 21. července. Každý večer slibuje tato tvůrčí dílna koncert pro širokou veřejnost. Poslechněte si pozvánku organizátorky Jitky Konečné v týdeníku Oktáva v pátek 28. června 2013 v 16.55 a přijeďte do Prachatic za dobrou muzikou!
Na Letní škole staré hudby 2013 vyučují Ashley Solomon, Carin van Heerden, Kerstin de Witt, Alan Davis, Jostein Gundersen, Jan Kvapil, Monika Devátá, Ilona Veselovská, Rebecca Stewart, Mami Irisawa, Helena Kazárová, Edita Keglerová, Paul Shannon a Radek Tomášek.
Přijměte pozvání na koncerty lektorů i studentů kurzu.
Více o tématu: http://www.lssh.euweb.cz
Reprízu pořadu naladíte ve středu 3. července 2013 v 0.05.




Oktáva v pátek 8. července 2011 v 16.55 se bude věnovat týdenní Letní škole staré hudby v Prachaticích, která zájemcům o hru na historické nástroje a o historický zpěv a tanec otevře své brány v neděli 10. července 2011. Spolu s organizátorkou kurzu Jitkou Smutnou vás pozveme na koncerty lektorů i účastníků školy. Reprízu zachytíte ve středu 13. července 2011 v 0.05.
Poslechněte si rozhovor s bubenicí Michaelou Antalovou o mezinárodní skupině Mikoo.

Poslechněte si pořad o současné hudbě Kurdů.